Mentālajai labsajūtai: vieslekcijas tiešsaistē, laimes recepšu grāmatas izveide un zīmējumu konkurss
Foto: Pexels.com

Lai uzmundrinātu sabiedrību gada tumšākajā laikā, kad pandēmijas ietekmē daļai iedzīvotāju ir pasliktinājusies mentālā un fiziskā veselība, Ekonomikas un kultūras augstskola uzsāk projektu "Laimes sezona", kura laikā ar dažādām aktivitātēm ikviens tiks aicināts rūpēties par labsajūtu un dalīties ar savu laimes formulu. Projekta īstenošanas gaitā paredzētas ekspertu vieslekcijas tiešsaistē, laimes recepšu grāmatas izveide, zīmējumu konkurss un citas aktivitātes.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Projekts "Laimes sezona" ietver vairākas aktivitātes, kas palīdzēs uzlabot gan mentālo, gan fizisko pašsajūtu. Tā mērķis palīdzēt cilvēkiem vairot laimes sajūtu sevī un apkārtējos.

"Daudziem no mums šis nav viegls laiks – pandēmija, ierobežojumi, stress. Pašsajūtu ietekmē arī laikapstākļi un tas, ka lielāko diennakts daļu ir tumšs, taču vienlaikus šī ir arī iespēja, kad varam veltīt laiku sev. Ar šo projektu vēlamies kļūt par laimes pieturu ikdienas skrējienā, atbalstot cilvēkus un katru mudināt aizdomāties par to, ka laime neslēpjas tikai materiālās lietās, bet arī fiziskajā un emocionālajā labsajūtā," norāda projekta idejas autore, Ekonomikas un kultūras augstskolas rektore Dr.oec., asociētā profesore Oksana Lentjušenkova.

Ir plānotas vairākas ekspertu vieslekcijas par emocionālo un mentālo labsajūtu un laimi, piemēram:

  • fonda "Happiness Strategy Foundation" vadošā pētnieka, profesora Raješa Pillani (Indija) vieslekcija "Happiness is Simple, Fun and Applicable" (9. novembrī),
  • Ekonomikas un kultūras augstskolas docentes Jeļenas Budancevas vadītais seminārs "Kādu laimes koncepciju izvēlēties: no Japānas caur Eiropu līdz Brazīlijai" (16. novembrī),
  • vieslekcija "Emociju vadīšana stresa situācijās" (8. decembris), ko vadīs profesore Maija Zakriževska-Belogrudova.

Tāpat ar ikviena interesenta iesaisti plānots izdot laimes recepšu grāmatu. Akcijas laikā ikviens varēs iesūtīt savu personīgo laimes recepti un 50 no tām tiks apkopotas grāmatā, kas būs pieejama gan elektroniskā, gan drukātā formātā. Nosūtot savu laimes fotogrāfiju, līdz 5. novembrim ikviens aicināts piedalīties "World Happiness Photography Contest", ko rīko "Happiness Strategy Foundation".

Projekta aktīvākais posms plānots līdz Ziemassvētkiem, taču vairākas no aktivitātēm turpināsies arī ilgtermiņā. "Laimes sezonas" ietvaros tiks organizēts arī zīmējumu konkurss, kurā ikviens, ne tikai bērni, būs aicināti uzzīmēt laimi. Pēc balsošanas sociālajos medijos tiks izvēlēti 12 zīmējumi, no kuriem tiks izveidots Laimes kalendārs 2023. gadam. Tāpat projekta gaitā būs vairākas aktivitātes fiziskās labsajūtas uzlabošanai.

Plānots, ka projekts kļūs par ikgadēju tradīciju. "Laimes sezonas" aktivitātēs aicināts iesaistīties ikviens interesents! Plašāku informāciju par projektu un tā aktivitātēm iespējams atrast augstskolas mājaslapā www.augstskola.lv.

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma
Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Dzīve Covid-19 pandēmijas laikā Depresija Kas ir laime Psihoemocionālā veselība Psiholoģija Stress
0
Depresija
0
Stress
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form