Mīlestība ar bezgalības zīmi. Sarmīte un viņas īpašais Patriks
Foto: Privātais arhīvs

Mīlestība ir tik dažāda. Mēs varam mīlēt šūpuļdziesmu, ko mums bērnībā dziedāja mamma vai tētis, vai mīlēt vecmammas vārīto uzpūteni, mīlēt kādu grāmatu, filmu, vecākus, dzimteni, partneri… Mīlēt to, kas mūs dara laimīgus. Bet tikai viena mīlestība ir visvisspēcīgākā un tai nav absolūti nekādu robežu, tā nebeidzas nedz līdz ar saulrietu, nedz ar saņemtiem sitieniem. Tā ir mātes mīlestība pret saviem bērniem. Pastāstīšu vienu stāstu, mīlestības stāstu ar bezgalības zīmi. Šo stāstu, domāju, ka sapratīs tikai daļa vecāku…

Katram mums dzīve mēdz piespēlēt ne tikai saulainās dienas, bet arī mākoņainās, vējainās un pat tādas, kurās šķiet – vētra vienkārši izputinās lupatu lēveros. Un katrs mēs šādas dienas mēdzam izdzīvot citādāk. Bet smiltenietei Sarmītei Kondratjevai jau vairāk nekā 17 gadus visas dienas ir īpašas, jo viņa audzina īpašo bērnu – savu Patriku, kurš dzima 24. grūtniecības nedēļā un svēra 800 gramu.

Sarmītei ir arī vecāks dēls, kurš nu jau ir savā dzīvē, un meitiņa – 2. klases skolniece, bet šis stāsts ir par Patriku – bērnu ar ļoti īpašām vajadzībām. Sarmīte rūpes par dēlu ir uzņēmusies viena pati. Puisis neredz, nedzird, nestaigā, bet sev savdabīgā veidā pa māju pārvietojas, viņa garīgā attīstība līdzinās nullei, pasauli viņš uztver ar ožu un tausti, Patrika diagnožu saraksts ar katru gadu kļūst aizvien garāks, bet Sarmītei viņš ir viņas puisītis, par kuru neviens cits nespētu parūpēties labāk kā viņa pati. Un tā ir mīlestība ar vislielāko un treknāko sākumburtu pasaulē.

Arī es viņai uzdevu dažus jautājumus, ko viņa jau iepriekš dzirdējusi gan no radiem, gan ārstiem un citiem "labdariem", bet Sarmītei ir savs ceļš un šādus taujātājus un padomdevējus, kuri vaicā, kādēļ viņa to dara un vai nevajadzētu labāk dēlu ievietot kādā sociālās aprūpes centrā, viņa ignorē. "Manā dzīvē šī tēma ir tabu, tā jau sen kā ir izsmelta," sacīja Sarmīte.

Source info

Calis.lv


Copyrights

Stingri aizliegts DELFI publicētos materiālus izmantot citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai jebkur citur, kā arī jebkādā veidā izplatīt, tulkot, kopēt, reproducēt vai kā citādi rīkoties ar DELFI publicētajiem materiāliem bez rakstiskas DELFI atļaujas saņemšanas, bet, ja atļauja ir saņemta, DELFI ir jānorāda kā publicētā materiāla avots.

Lasi vēl

Iesaisties sarunā!