Mīti un patiesības par bērnu iedomu draugiem. Vai vērts satraukties?
Foto: Kadrs no video

Tavs bērns lūdz tev atvēlēt vietu pie galda kādam īpašam, bet neredzamam draugam. Tu ieraugi, ka atvase dara dīvainas lietas – sarunājas ar krēslu vai spēlē plaukstiņspēli ar tukšu gaisu. Pasaulē slavenākais iedomu draugs, protams, ir zviedru rakstnieces Astrīdas Lindgrēnes radītais Karlsons, tomēr ikdienā šī tēma nebūt nešķiet tik bezrūpīga.

Katram trešajam mazulim vecumā no trim līdz pieciem gadiem ir iedomu draugs. Kad bērns sāk stāstīt par saviem neredzamajiem, bet ļoti reālajiem draugiem, vecāki nereti sāk tramīgi lūkoties pēc bērnu psihiatra konsultācijas. Patiesībā iedomu draugs ir normāla bērna radošā gara izpausme, par kura esamību nebūtu jāuztraucas. Amerikāņu psihologi Dorotija un Džeroms Singeri, kas nopietni pētījuši šo fenomenu, mierina vecākus, ka satraukumam par iedomu draugus eksistenci nav pamata.

Iedomu draugi var būt gan cilvēki, gan rotaļlietas, gan dzīvnieciņi, kas apveltīti ar cilvēciskām īpašībām. Turklāt mazulis savu iedomu draugu uztver kā pilnīgi reālu būtni, kurai nepieciešams gan savs ēšanas trauku komplekts, gan sedziņa, gan vieta uz dīvāna.

Vecākiem visgrūtāk pieņemt, ka viņiem nākas visā nopietnībā sadzīvot ar neredzamu būtni, kurai ir savi priekšstati par mājas dzīvi. Piemēram, iedomu draugiem ir savas viedoklis par ēdieniem - paprika ir neveselīga, bet šokolāde ir ļoti vajadzīga. Pamēģiniet ar šo viedokli nerēķināties!

Dažreiz iedomu draugi vecākiem ir labi sabiedrotie, lai labāk saprastu savus bērnus, jo viņš var signalizēt arī par problēmām ģimenē vai bērna emocionālajā pasaulē.

Tiesa, pirms uztraukties, iepazīsties ar mītiem un faktiem par iedomu draugiem, kas palīdzēs tikt galā ar šādu situāciju, iesaka veselības portāls kishhealth.tncmtrueconnect.com.

Mīts - vairākumam bērnu nav iedomu draugu

Fakts - iedomu draugs kādā bērnības periodā ir līdz pat 65 procentiem bērnu. Parasti šādus draugus sev izdomā bērni vecumā no trim līdz pieciem gadiem, taču ir pilnīgi normāli, ja iedomāts līdzgaitnieks ir arī skolas vecuma bērniem.

Mīts - iedomāts draugs ir pazīme, ka bērnam ir kāda psiholoģiska problēma.

Fakts - starp iedomu draugiem un psihiskiem vai attīstības traucējumiem nav nekādas saistības. Patiesībā – tieši īpaši apdāvinātiem bērniem bieži vien ir iedomāti draugi.

Mīts - dažiem bērniem ir iedomu draugi, jo viņiem ir grūtības izveidot reālu draudzību.

Fakts - iedomu draugi parasti bērniem neaizstāj reālus draugus. Patiesībā bērni nereti izdomā iedomu draugus, lai tiktu galā ar pārejas periodiem savā attīstībā vai ar emocionālas dabas problēmām.

Mīts - no bērna, kam ir iedomāts draugs, "nekas labs nevar iznākt".

Fakts - eksperti ir vienisprātis, ka iedomu draugi ir veselīgs veids, kā bērni tiek galā ar nozīmīgām jaunām emocijām un attīsta savu radošumu.

Source

Cālis.lv
Pamanījāt kļūdu?
Iezīmējiet tekstu un nospiediet Ctrl + Enter!

Stingri aizliegts DELFI publicētos materiālus izmantot citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai jebkur citur, kā arī jebkādā veidā izplatīt, tulkot, kopēt, reproducēt vai kā citādi rīkoties ar DELFI publicētajiem materiāliem bez rakstiskas DELFI atļaujas saņemšanas, bet, ja atļauja ir saņemta, DELFI ir jānorāda kā publicētā materiāla avots.

Comment Form