Montessori metodikas cienītājiem – pieci noderīgi padomi
Foto: PantherMedia/Scanpix

Protams, ja vēlies, lai tavs bērns mācītos pēc Montessori metodikas, tad droši vien jāmeklē speciāla izglītības iestāde. Tomēr vecāki paši bērniem vecumā no trim līdz četriem gadiem var izmantot dažus Montessori pedagoģijas principus, kas veicinās bērna attīstību, vēsta portāls woman.ru

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

1. Kustību brīvība.

Radiet bērnam vidi, lai viņš varētu brīvi kustēties. Neierobežo viņa kustēšanos vienā istabā, kas parasti ir bērnistaba, bet sniedz iespēju izmantot visu mājokli. Turklāt kustību brīvība jānodrošina iespējami mobili – ļaut kāpelēt pa kāpnēm, rāpties pa virvi, peldēt baseinā (protams, ja dzīvojat privātmājā un tāds pieejams). Jo vairāk iespēju bērnam būs aktīvi kustēties, jo būs vairāk veidu, kā iepazīt apkārtējo pasauli.

2. Izvēles brīvība.

Vienmēr ļauj bērnam izvēlēties. Šī stratēģija darbojas par visu vislabāk, pat ja esat sākuši "cīņu ar bērnu par varu". Piedāvajiet viņam tikai divas iespējamās alternatīvas. Piemēram, bērns var papusdienot tagad vai var paēst arī vēlāk ar visiem pārējiem, pie zaļā krekla viņš var izvēlēties vilkt zilos vai sarkanos šortus.

3. Komunikācija.

Vienmēr ar bērnu runā pareizā, skaidri definētā balsī. Tā kā tu pats vēlies, lai ar tevi runātu bērns. Sarunājoties ar bērnu, tu veido to modeli, ar kādu viņš komunicēsies ar citiem pieaugušajiem. Tādēļ ar bērnu nepieciešams sarunaties ar cieņu. Nav nepieciešams ar bērnu runāt tikai tāpēc, lai viņam pateiktu, kas jāizdara vai gluži pretēji – ko nevajag darīt. Sarunājies pēc iespējas par plašākām tēmām. Dod vārdus visiem priekšmetiem, kas ir bērnam apkārt, lai paplašinātu viņa vārdu krājumu.

4. Māci ar piemēru, nevis ar kļūdu labošanu

Bērna mācīšanas procesu neveido tikai tā, lai pateiktu, ko bērns dara pareizi vai nepareizi. Ja ir pieļauta kļūda, parādi, kā to izdarīt pareizi. Nepievērs tik lielu uzmanību kļūdai, paziņo to bērnam korekti un mierīgi. Kas attiecas uz runas prasmi, ja bērns nepareizi izrunā kādu vārdu, atkārto to, kā viņš to teica, bet pēc tam – kā būtu pareizi. Pievērs uzmanību, tev nav obligāti bērnam jāsaka, ka bērns vārdu izrunājis kļūdaini, vienkārši ar piemēru parādi, kā vārds izrunājams.

5. Pacietība.

To, ko tu tagad māci bērnam, ilgākā perspektīvā palīdzēs arī tev. Ja bērnam kaut kas neizdodas, neatliec problēmas risināšanu uz vēlāku laiku tikai tādēļ, lai iegūtu kādu minūti klusuma un miera. Labāk veltīt vairāk laika, lai bērns iemācītos šo lietu, un tad problēma būs atrisināta uz visiem laikiem.

Tags

Bērna audzināšana Montesori Montessori Bērndārznieka aktivitātes Bērndārznieka audzināšana Bērndārznieks
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form