Mūžībā devies pazīstamais ginekologs un medicīniskās apaugļošanas 'tēvs' Voldemārs Lejiņš
Foto: LETA

Viņsaulē aizgājis Latvijā plaši pazīstamais ārsts un ginekologs Voldemārs Lejiņš. Sēru vēsti sociālajos tīklos pavēstījusi ārsta meita Elīna Lejiņa-Kairiša.

"Mūsu mīļais Vīrs, visumīļākais Tētis, izcilais Ārsts, uzticamais Draugs, vislabākais sievutēvs, aizrautīgais golferis Voldemārs Lejiņš ir devies citur, lai mūs visus sargātu no tās puses, priecātos par mūsu veiksmēm un reizi pa reizei pasmietos kopā ar mums par labu joku!" vēsta nelaiķa meitas ieraksts.

Elīna Lejiņa-Kairiša informējusi, ka atvadīšanās no ārsta notiks 8. maijā pulksten 12.30 1. Meža kapos Rīgā. "Apkārt esošās situācijas dēļ, pēc atvadīšanās mēs aicināsim jūs paklausīties "Creedence" un iemalkot labu konjaku, bet katram savās mājās," atsevišķā "Facebook" ierakstā aicina Lejiņa-Kairiša.

Dr. Voldemārs Lejiņš ir viens no "EGV klīnikas" dibinātājiem, kas kopš 1998. gada specializējas reproduktīvās veselības aprūpē. Lejiņš bija pirmais ginekologs Latvijā, kurš 1995. gadā veica pirmo ārpusķermeņa apaugļošanas operāciju (IVF) Latvijas Ģimenes centrā, kuru 1991. gadā dibinājis kopā ar Anitu Plūmi un Jāni Ģīli. Savā profesionālajā mūžā palīdzējis daudziem jo daudziem pāriem, kas saskārušies ar auglības problēmām, tikt pie bērniņiem, tāpēc sabiedrībā dēvēts arī par "mēģeņu mazuļu tēvu".

2008. gada 4. maijā Voldemārs Lejiņš tika iecelts par Triju Zvaigžņu ordeņa virsnieku par īpaši nozīmīgu devumu Latvijas medicīnā un medicīnas zinātnes attīstībā.

Izsakām līdzjūtību ārsta tuviniekiem, draugiem un kolēģiem.

Tags

Sēru vēstis
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form