Nestrādājoši jaunieši var pieteikties bezmaksas mācībām 40 profesijās
Foto: Shutterstock

Jauniešiem vecumā no 17 līdz 29 gadiem, kuri ieguvuši vidējo izglītību un ir bez darba, līdz 30. augustam ir iespēja pieteikties programmā "Jauniešu garantija" un pusotra gada laikā bez maksas apgūt vienu no 40 darba tirgū pieprasītām profesijām.

Programmas "Jauniešu garantija" mācības Latvijā pieejamas kopš 2014. gada. Šo gadu laikā jaunu profesiju ir apguvuši gandrīz 8000 jauniešu. Kā liecina Valsts izglītības attīstības aģentūras veiktās absolventu aptaujas, pusgadu pēc izlaiduma 72 procenti aptaujāto jauniešu iekārtojas darbā, turklāt puse no viņiem – tieši projekta laikā iegūtajā profesijā.

"Jauniešu garantijas" noslēdzošajā uzņemšanā jaunieši var pieteikties 40 dažādās profesijās: pavārs, konditors, grāmatvedis, SPA speciālists, automehāniķis, loģistikas darbinieks, auklis, klientu apkalpošanas speciālists, finanšu darbinieks, programmēšanas tehniķis u.c.

Mācību gada laikā jauniešiem ir iespēja apgūt arī jaunas vai atbilstoši jauniem standartiem izstrādātas profesijas, piemēram, restorāna pavārs, ainavu būvtehniķis, interjera dizainera asistents, telekomunikācijas tehniķis, tūrisma pakalpojumu konsultants un citas.

Lai pieteiktos mācībām, jaunietim jābūt vecumā no 17 līdz 29 gadiem un nestrādājošam. Nepieciešama vidējā izglītība vai vidējā profesionālā izglītība, taču var būt iegūta arī augstākā izglītība. Ja jaunietim jau ir profesionālā kvalifikācija, tai jābūt iegūtai vēlākais 12 mēnešus pirms mācību uzsākšanas porgrammā "Jauniešu garantija".

Potenciālie mācību reflektanti nevar atrasties akadēmiskajā vai bērna kopšanas atvaļinājumā, kā arī nevar būt pilna laika studenti, bet drīkst būt nepilna laika izglītības programmu studenti, reģistrēti bezdarbnieki un saņemt bezdarbnieka pabalstu.

Mācību laikā audzēkņiem ir iespēja saņemt dažāda veida atbalstu – stipendiju no 70 līdz 115 eiro mēnesī par sekmīgu mācīšanos, apmaksātu vietu dienesta viesnīcā un nepieciešamos mācību līdzekļus. Savukārt mācību noslēgumā ir jādodas kvalifikācijas praksē, kuras laikā apmaksā ceļa izdevumus un naktsmītni, ja tas ir nepieciešams.

Ar visām programmā iekļautajām profesijām, izglītības iestādēm, uzņemšanas noteikumiem un priekšrocībām var iepazīties šeit.

Source

Cālis.lv

Tags

Bezdarbs Jaunietis Valsts izglītības attīstības aģentūra Inženierzinātne Skolēns
Pamanījāt kļūdu?
Iezīmējiet tekstu un nospiediet Ctrl + Enter!

Stingri aizliegts DELFI publicētos materiālus izmantot citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai jebkur citur, kā arī jebkādā veidā izplatīt, tulkot, kopēt, reproducēt vai kā citādi rīkoties ar DELFI publicētajiem materiāliem bez rakstiskas DELFI atļaujas saņemšanas, bet, ja atļauja ir saņemta, DELFI ir jānorāda kā publicētā materiāla avots.

Comment Form