No A līdz Z par Ziemassvētku vecīti, viņa amata noslēpumiem un bērnu ticības spēku
Foto: Tim Mossholder / cc

Par neatņemamu svētku sastāvdaļu ir kļuvis Ziemassvētku vecītis. Kaut pieaugušie lepni stāsta, ka šim svētku brīnumam vairs netic, arī viņi atzīst, ka Ziemassvētkus bez salatēva ir grūti iedomāties.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Apaļīgs vīrs ar garu, sirmu bārdu sarkanā kostīmā – jā, tas ir Ziemassvētku vecītis, kuru bērni svētku vakarā gaida ar īpašu sajūsmu un dzirksteli acīs. Viņam tiek rakstītas vēstules, veltītas filmas un dziesmas. Gluži kā eglīte, Ziemassvētku vecītis ir kļuvis par neatņemamu svētku sastāvdaļu un simbolu.

Kāds ir Ziemassvētku vecītis bērnu acīs, kādi ir viņa amata noslēpumi, kāpēc ir labi ticēt šim brīnumam visu mūžu un vēl daudz ko interesantu par bērnu Ziemassvētku mīlētāko simbolu uzzināsi šajā "Cālis" rakstu krājumā.

Soģis vai svētku simbols: kas bērniem jāzina par Ziemassvētku vecīti

Tuvojoties Ziemassvētkiem, stabilu vietu bērnu dzīvē ieņem Ziemassvētku vecītis – tas tiek uzrunāts vēstulēs, redzams filmās un reklāmās, sastopams bērnudārzos un veikalos. Savukārt vecāki jau gadiem ieraduši savām atvasēm stāstīt par vīriņu, kurš atbildīgs par svētku dāvanām.

Kā ar saviem mazuļiem labāk runāt par šo skaisto pasaku tēlu, stāsta "Rimi bērniem" eksperte, psiholoģe Iveta Aunīte.

Lasīt vairāk

Lai ierobežotu dezinformācijas kampaņu izplatību, portāls "Delfi" apturējis iespēju komentēt rakstus

Tags

Bērni Ziemassvētku vecītis
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form