No septembra ar brīvpusdienām nodrošinās arī 4. klases skolēnus
Foto: LETA

Sākot ar šā gada 1. septembri, no valsts budžeta līdzekļiem plānots nodrošināt brīvpusdienas arī 4.klases skolēniem, - to paredz 16.jūlijā valsts sekretāru sanāksmē izsludinātie Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) sagatavotie grozījumi attiecīgajos Ministru kabineta noteikumos, kas izstrādāti saskaņā ar Saeimas pieņemto lēmumu.

Jau vēstīts, ka Saeima 18.jūnijā ir pieņēmusi grozījumus likumā par akcīzes nodokli, kas stāsies spēkā šā gada 1. augustā. Paredzēto izmaiņu rezultātā no akcīzes nodokļa gūtie ienākumi tiks novirzīti bērnu ēdināšanas izdevumu segšanai.

Patlaban brīvpusdienas par valsts budžeta līdzekļiem tiek nodrošinātas 1.-3. klases skolēniem. Atbilstoši statistikas datiem 2015./2016. mācību gadā vispārējās pamatizglītības un vidējās izglītības iestādēs 1.-4. klasē mācīsies 82 282 skolēni. Lai arī 4. klases skolēni saņemtu brīvpusdienas, šogad papildus nepieciešami 2,15 miljoni eiro, bet 2016. gadā - 4, 47 miljoni eiro.

Nodrošinot dotāciju pašvaldībām sākumskolas skolēnu ēdināšanai, tiek sniegts atbalsts ģimenēm ar bērniem, nepiešķirot naudu tiešā veidā, bet nodrošinot bērniem vismaz vienu sabalansētu, kvalitātes prasībām atbilstošu ēdienreizi dienā, norāda IZM.

Lai izmaiņas stāstos spēkā, par brīvpusdienu piešķiršanu arī 4. klases skolēniem lēmums būs jāpieņem valdībā.

Tags

Izglītības un zinātnes ministrija Ministru kabinets Skola Skolēns

Comment Form