No tirdzniecības atsauc lelli 'Beautiful doll', kas var radīt ķīmiskās saindēšanās risku

No tirdzniecības atsauc lelli 'Beautiful doll', kas var radīt ķīmiskās saindēšanās risku
Foto: Publicitātes attēli

Patērētāju tiesību aizsardzības centrs (PTAC) brīdina patērētājus par nedrošu rotaļlietu - plastmasas lelli "Beautiful doll", zīmols "Dou",kas rada ķīmiskās saindēšanās risku.

Rotaļlietas ražotājs ir Ķīnā reģistrēts uzņēmums "Xierong Toys Factory", bet importētājs "Euro-Trade" Sp.z o.o., Sp.K (Polija).

Noskaidrots, ka šo lelli Latvijā izplata SIA "Lekon", SIA "Elkaro", SIA "Vītoli AMI" un SIA "Metahi".

Testēšanas rezultātos norādīts, ka lelle rada ķīmiskās saindēšanās risku, jo di- (2-etilheksil) ftalātu (DEHP), dibutilftalātu (DBP) un diizononnilftalātu (DINP) un diizodecilftalātu (DIDP) saturs lelles pamatmateriālā pārsniedz noteikto pieļaujamo koncentrāciju. Ņemot vērā konstatētās neatbilstības, lelle var apdraudēt bērna veselību, brīdina PTAC.

Ņemot vērā konstatētās neatbilstības, komersanti aicina atgriezt lelli līdz 2018. gada 8. jūlijam tirdzniecības vietā, kur prece iegādāta.

Source info

Calis.lv


Copyrights

Stingri aizliegts DELFI publicētos materiālus izmantot citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai jebkur citur, kā arī jebkādā veidā izplatīt, tulkot, kopēt, reproducēt vai kā citādi rīkoties ar DELFI publicētajiem materiāliem bez rakstiskas DELFI atļaujas saņemšanas, bet, ja atļauja ir saņemta, DELFI ir jānorāda kā publicētā materiāla avots.

Lasi vēl

Iesaisties sarunā!