Nosauktas desmit īpašības, kas nākotnē bērniem noderēs vairāk nekā konkrētas zināšanas
Foto: loomingy1 / CC

Mūsdienu mainīgajā, nestabilajā pasaulē, kur ik pēc desmit gadiem ekonomisti un sociologi nāk klajā ar jauniem paziņojumiem par to, kādas profesijas nākotnē būs pieprasītas, vecāki nevar nodot stabilas zināšanas saviem bērniem, kā tas bija agrāk. Vēl pirms trim paaudzēm vectēvs nodeva savu arodu dēlam un dēls turpināja tēva iesākto. Tagad mūsu tīņi jau zina vairāk nekā mēs paši, īpaši, ja tas attiecas uz jaunajām tehnoloģijām, bet stabila darba vieta ir tā, kurā cilvēks nostrādā 5 gadus. Ģimenes noturība vispār tiek uzskatīta par izzūdošu parādību.

Tas nozīmē, ka likt mācīties matemātiku, valodas vai pievērsties kādai konkrētas profesijas apguvei ir diezgan bezjēdzīgi – nākotnes vajadzības nav paredzamas. Labākais, ko vecāki var iedot saviem bērniem, ir noturīga psihe un spēja elastīgi pieņemt nenovēršamās izmaiņas, raksta spāņu izdevums "La Vanguardia".

Madrides universitātes socioloģijas fakultātes profesors Mariano Fernandess Engita norāda, ka mūsdienās vecāki nezina, kas būtu jāmācās viņu bērniem, arī vecie problēmu risināšanas veidi vairs īsti nestrādā.

Tags

Sarakstu karuselis

Comment Form