Notiks bezmaksas izglītojoši pasākumi un diskusijas Pasaules Zīdīšanas nedēļā
Foto: Shutterstock

No 1. līdz 7. augustam Latvijā tiks atzīmēta Pasaules Zīdīšanas nedēļa, lai stāstītu par zīdīšanas dažādajām tēmām un to nozīmi sabiedrības veselībā – ne viss zīdīšanā ir viennozīmīgs un gluds. Latvijas Zīdīšanas veicināšanas konsultantu asociācija (LZVKA) ir sagatavojusi virkni dažādu bezmaksas lekciju un diskusiju visas nedēļas garumā, nebaidoties izrunāt arī strīdīgus jautājumus.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

"Šogad zīdīšanas nedēļas sauklis ir "Aizsargāt zīdīšanu – mūsu kopējā atbildība", tāpēc vēlamies uzrunāt gan ģimenes, gan speciālistus, kas varētu strādāt komandā, atbalstot zīdīšanu. Mums kā profesionāļiem reizēm liekas, ka par zīdīšanu jau ir pateikts viss, bet katru dienu dzimst jauni bērni un ar viņiem kopā jaunas mammas un ģimenes, kurām zīdīšanas pasaule tikai tagad atveras, un bieži pirmie soļi nebūt nav viegli. Zīdīšanu uzsāk un turpina līdz sestajai nedēļai vairāk nekā 90 procenti jaundzimušo, bet tikai 19 procenti Latvijas bērnu saņem ekskluzīvo zīdīšanu pilnus pirmos sešus mēnešus, kā to iesaka Pasaules Veselības organizācija. Mēs esam gatavi palīdzēt, atbalstīt un būt klāt, kad tas ir nepieciešams," stāsta Sandra Lase, LZVKA valdes priekšsēdētāja.

Daļa Zīdīšanas nedēļas pasākumu tiks organizēti attālināti ''Zidit.lv'' ''Facebook'' un ''Instagram'' kontos vai ''Zoom'' platformā. Ik dienu konsultanti un citi eksperti secīgi no 1. līdz 7. augustam pievērsīsies vienai lielajai tēmai, aptverot zīdīšanu no tās sākuma līdz noslēgšanai. LZVKA aicinātie profesionāļi runās par gatavošanos pēcdzemdību laikam, ko par zīdīšanu stāsta mediķi un vai tas vienmēr nodrošina veiksmīgu zīdīšanu, kā veiksmīgāk uzsākt zīdīšanu, tās izaicinājumi un izplatītākie mīti, būs diskusija par mammu izglītošanu par zīdīšanas jautājumiem, un vai tas rada spiedienu sabiedrībā, kas ir ilgzīdīšana, kāds varētu būt zīdīšanas saudzīgs noslēgums, un kādi jautājumi paveras, kad zīdīšana neizdodas, kā iecerēts. Tāpat vairākās Latvijas pilsētās notiks klātienes pasākumi – konsultantes aicinās topošos un jaunos vecākus uz sarunām, diskusijām un atbalsta grupām Ogrē, Lielvārdē, Valmierā, Rīgā (Āgenskalnā), Krāslavā un Jūrmalā.

Pilnu pasākumu programma atrodama ''Zidit.lv'' mājaslapā un par katru pasākumu plašāk iespējams uzzināt ''Zidit.lv'' sociālajos tīklos ''Facebook'' un ''Instagram''.

Latvijas Zīdīšanas veicināšanas konsultanu asociācija ir dibināta 2011. gadā ar mērķi atbalstīt un aizsargāt zīdīšanu kā nozīmīgu sabiedrības veselības daļu, kā arī nodrošināt profesionālu zīdīšanas konsultantu apmācību, sertifikāciju un darbību. Šobrīd asociācijā ir 99 biedri visos Latvijas reģionos, ik gadu tiek sniegtas vairāk nekā 2000 zīdīšanas konsultācijas un organizēti dažādi zīdīšanas veicināšanas pasākumi.

Pasaules Zīdīšanas nedēļas (World Breastfeeding Week) ideju attīstījusi Pasaules Zīdīšanas atbalsta alianse (World Alliance for Breastfeeding Action) – 1991.'gadā dibināts starptautisks tīkls, lai aizsargātu, veicinātu un atbalstītu zīdīšanu visā pasaulē, pamatojoties uz Innocenti deklarāciju un PVO/UNICEF Globālo stratēģiju par zīdaiņu un mazuļu ēdināšanu.

Tags

Zīdainis Bērns
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form