Notiks muzikāls uzvedums bērniem 'Latviju rakstu grāmatiņa' ar 'Raxtu Raxtiem' un 'Zelta sietiņu'
Foto: Publicitātes foto

VSIA "Latvijas koncerti" aicina uz jaunu, muzikālu uzvedumu bērniem "Latvju rakstu grāmatiņa" šī gada 8. un 9. oktobrī Spīķeru koncertzālē. Latviešu tautas pasakas motīvos tiks ievītas latviešu tautas dziesmas, ko izpildīs grupas "Raxtu Raxti" mūziķi Kristīne Kārkle-Kalniņa, Marts Kristiāns Kalniņš, Edgars Kārkls. Uzvedumu kuplinās tautas deju ansambļa "Zelta sietiņš" bērni. Pirms koncerta mazajiem klausītājiem būs iespēja darboties radošajās darbnīcās un mūzikas istabiņā.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Muzikālais uzvedums "Latvju rakstu grāmatiņa" iesāks cikla "Patiešām maziņiem" jauno rudens sezonu un iepazīstinās mazos klausītājus ar skaisto un bagāto latviešu tautas mūziku. Kopīgi atverot grāmatiņas lappuses, bērni ieraudzīs, kā dzīvoja senči tālā pagātnē. Sadarbībā ar Latvijas Etnogrāfisko brīvdabas muzeju uz Spīķeru koncertzāles ekrāna varēs ieraudzīt senās lauku sētas un dzīvojamās mājas. Taču galvenais akcents – mūzika. Tautas dziesmas izvēlētas balstoties uz senču ikdienas dzīvi – ģimeni, darbu, dažādām sadzīves norisēm un dabas parādībām. Muzikālajos priekšnesumos tiks iesaistīti arī uzveduma apmeklētāji. Koncertu vadīs muzikoloģe Karina Bērziņa, vēstī "Latvijas koncerti" sabiedrisko attiecību speciāliste Ieva Mora.

Notiks muzikāls uzvedums bērniem 'Latviju rakstu grāmatiņa' ar 'Raxtu Raxtiem' un 'Zelta sietiņu'
Foto: Publicitātes foto

Pirms koncerta bērni varēs piedalīties radošajās darbnīcās – veidot un izkrāsot latvju zīmes, radoši attēlot Latvijas dabu – augus un dzīvniekus.

Savukārt mūzikas istabiņā kopā ar pedagoģi un etnomūziķi Igetu Ozoliņu varēs iepazīt bagātīgo tautas mūzikas pasauli – instrumentus un dziesmas, varēs paši ievingrināt balsi un rotaļāties kopā ar citiem bērniem.

Muzikālais uzvedums piemērots bērniem no trīs gadu vecuma un jaunāko klašu skolēniem. Biļete nepieciešama katram koncerta apmeklētājam no viena gada vecuma.

Seko "Delfi" arī Instagram vai Telegram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Lasi vēl
 
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.