Notiks nodarbības par seksuālo un reproduktīvo veselību jauniešiem ar garīga rakstura traucējumiem
Foto: Shutterstock

Lai stiprinātu jauniešu ar garīga rakstura traucējumiem izpratni par seksuālās un reproduktīvās veselības jautājumiem, Veselības ministrija sadarbībā ar biedrību "Papardes zieds" īstenos valsts apmaksātas izglītojošas nodarbības par pubertātes ierosinātajām pārmaiņām, savstarpējām drošām un cieņpilnām attiecībām, robežām, ģimenes modeļiem un tās plānošanas metodēm. Jauniešus nodarbībām var pieteikt izglītības iestādes, attīstības centri, dienas centri un citas iestādes.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Biedrības "Papardes zieds" pērn veiktajā pētījumā, secināts, ka jauniešiem ar garīga rakstura traucējumiem ir vērojams zināšanu trūkumu seksuālās un reproduktīvās veselības jautājumos. Ķermenis, attiecības, robežas starp privāto un publisko, seksuālā vardarbība un citas tēmas ir sensitīvas, un par tām nereti ir grūti runāt, tādēļ ļoti būtiski šo jautājumu risināt profesionālu ekspertu vadībā atbilstoši auditorijas vajadzībām, ziņo Veselības ministrijas preses sekretāre Sintija Gulbe.

Nodarbības plānotas klātienē, tās vadīs profesionāli apmācīti speciālisti vieglā valodā, neformālā gaisotnē, interesantā un vienkāršā veidā, iesaistot arī pašus jauniešus un pārrunājot dažādas dzīves situācijas, pašu jauniešu zināšanas, priekšstatus un pieredzi.

Nodarbībām jauniešus var pieteikt izglītības iestādes, attīstības centri, dienas centri un citas iestādes. Tās ir bezmaksas (valsts apmaksātas) un paredzētas jauniešiem ar vieglas vai vidēji smagas pakāpes garīga rakstura traucējumiem. Ir iespēja pieteikt vairākas jauniešu grupas par vairākām tēmām. Vienas nodarbības ilgums ir aptuveni 60 minūtes, bet var tikt pielāgotas jauniešu vajadzībām.

Nodarbību tēmas:

  • Pubertāte meitenēm;
  • Pubertāte zēniem;
  • Ķermenis un higiēna;
  • Privāts un publisks;
  • Drošas attiecības;
  • Kontracepcija;
  • Seksuāli transmisīvās infekcijas.


Lai pieteiktos un vienotos par nodarbību skaitu, vecuma grupām, norises vietu un laiku, var rakstīt uz e-pastu: katrina@papardeszieds.lv vai zvanīt uz tālruni 67212700.

Lai ierobežotu dezinformācijas kampaņu izplatību, portāls "Delfi" apturējis iespēju komentēt rakstus

Tags

cilvēki ar īpašām vajadzībām bērni ar īpašām vajadzībām Papardes zieds Sekss Seksualitāte
0
sekss
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form