Ornitologs Viesturs Ķerus skolēnus iedvesmo vērot
Foto: F64

4.februārī "Iespējamās misijas" akcijas "Iedvesmo mācīties!" ietvaros Rīgas Pļavnieku pamatskolas 5.klases skolēniem dabas zinību stundu ar nosaukumu "Putnu vērošanas ABC", vadīja Latvijas Ornitoloģijas biedrības valdes priekšsēdētājs Viesturs Ķerus.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Šī dabas zinību stunda izvērtās ļoti interesanta un aizraujoša. Viesskolotājs pastāstīja par to, kas nepieciešams, lai vērotu putnus un dalījās savā pieredzē. Stundas laikā skolēni mācījās noteikt atšķirību starp dažādiem dzeņiem pēc to spalvu krāsojuma, kā arī mēģināja atšķirt putnus pēc balsīm. Tika sniegtas interesantas un izsmeļošas atbildes uz tādiem jautājumiem kā:

  • Kāpēc putni lido?
  • Cik putnu sugu ir Latvijā?
  • Cik putni vidēji ilgi dzīvo?
  • Kurš ir ornitologa mīļākais putns?

Mācību stunda skolēniem šķita ļoti iedvesmojoša un aizraujoša. Daži no viņiem pat izteica vēlmi kļūt par ornitologiem. Viņi priecājās par jauniem un interesantiem faktiem, kurus uzzināja no viesskolotāja, portālam "Delfi" stāsta "Iespējamās misijas" pārstāve Lauma Tuča.

No 2. līdz 6.februārim visā Latvijā norisinās "Iespējamās misijas" akcija "Iedvesmo mācīties!", kuras ietvaros vairāk nekā 20 atzītākie savas jomas profesionāļi, tostarp arī Izglītības un zinātnes ministre Mārīte Seile, dodas uz kādu no Latvijas skolām, lai tur iejustos skolotāja godā. Skolēniem šī ir lieliska iespēja mācīties no dažādu jomu profesionāļu pieredzes un izprast teorētisko zināšanu praktisko pielietojumu darba vidē.

Paralēli akcijai, līdz 3.martam turpinās pietikšanās izglītības programmai Iespējamā misija, kur aicināti pieteikties dažādu specialitāšu zinoši un mērķtiecīgi pēdējā kursa studenti, augstskolu absolventi un jaunie profesionāļi, kuri vēlas kļūt par iedvesmojošiem skolotājiem un nākotnes līderiem, ietekmēt sabiedrības nākotni un vienlaikus sekmēt personīgās karjeras izaugsmi.

Vairāk informācijas par pieteikšanos šeit: http://piesakies.iespejamamisija.lv

"Iespējamā misija" ir 2008.gadā izveidota izglītības programma, kas pastāv, lai nostiprinātu izglītību kā vērtību Latvijā. Tās dibinātāji – "Swedbank", "Lattelecom", "Ideju partneru fonds" – un atbalstītāji uzskata, ka kvalitatīvas izglītības pamats ir labs skolotājs, tāpēc tā ik gadu piesaista darbam skolā labākos augstskolu absolventus un palīdz viņiem kļūt par iedvesmojošiem skolotājiem. Programmas mērķis ir nodrošināt, lai katrs bērns Latvijā saņem kvalitatīvu izglītību, kas attīsta viņa spējas, kā arī motivāciju un prasmes mācīties mūža garumā, jo Latvijas sekmīgas attīstības pamats ir gudri, radoši un prasmīgi cilvēki.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Iedvesmo mācīties! Latvijas Ornitoloģijas biedrība
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.
Lasi vēl
 

Comment Form