Padomi, kā ceļojumu ar automašīnu padarīt bērniem interesantāku
Foto: theloushe / cc

Dodoties garā pārbraucienā kopā ar bērniem, viens no vienkāršākajiem veidiem, kā panākt mieru un klusumu, ir uzlikt multfilmu. Tomēr krietni patīkamāk, kā arī noderīgāk ir izmantot pārbraucienā kopīgi pavadīto laiku, izveidojot par to neaizmirstamas atmiņas. Turpinājumā portāla "Momtastic" apkopotie padomi lietderīgai laika kavēšanai.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

1. Spēlējiet teikumu un stāstu spēli – katram no mašīnā braucošajiem ceļojuma dalībniekiem jāpapildina iepriekš teiktais ar vienu teikumu, tā kopīgi izveidojot stāstu.

2. Alfabēta spēle – sadalieties divās komandās, katrai nosaucot vienu alfabēta burtu un liekot pretiniekiem nekavējoties nosaukt sekojošo.

3. Burtu spēle – izvēlaties vienu alfabēta burtu un sacenšaties, kurš spēs nosaukt vairāk vārdu, kas ar to sākas.

4. "Es somā ieliku…" – katram no spēles dalībniekiem jāatceras lietas, kas atrodas ceļa somā un ko iepriekšējie dalībnieki nosaukuši, pievienojot arī savu priekšmetu. Lai spēle kļūtu grūtāka, lietas var tikt sauktas alfabēta secībā.

5. "Bizz, bazz" spēle – sāc skaitīt un, tiklīdz nosauktais skaitlis dalās ar trīs, iesaucies "Bizz" vai "Bazz", ja skaitlis dalās ar pieci. Bet, ja nosauktais skaitlis dalās gan ar trīs, gan pieci, iesaucies "Bizz bazz"!

Tāpat bērniem ceļa pavadītajā laikā var noderēt dažādas galda spēles, grāmatas, zīmēšanas piederumi, kārtis, kā arī folija rullis, no kura var tikt izgatavotas visdažādākās lietas.

Ceļu padarīs jautrāku arī atļauja uzvilkt kādu neparastu aksesuāru – piemēram, dīvainu masku vai cepuri, kā arī ir vērts līdzi paņemt dažādus veselīgus našķus, kas sniegs papildu enerģiju.

Vēl idejas, kā izklaidēt ceļā pirmsskolnieku, var smelties portāla "Cālis" vecāku ierosinātā tēmā "Rotaļlietas piecgadniekam garam ceļam automašīnā"

Kādas spēles laika īsināšanai spēlējat jūs?

Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form