Padomi, kā sagatavot skolas gaitām bērnu kreili
Foto: PantherMedia/Scanpix

Tavs bērns ir kreilis un septembrī jāsāk skolas gaitas? Lai viņš skolā justos labi un varētu sekmīgi sākt jauno dzīves posmu, tam jāgatavojas laicīgi. Piedāvajam pāris gudrības, ko vecāki var darīt sava bērna kreiļa labā, lai skolā viņš justos daudz drošāk.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

- Jāapgūst "labā roka", "kreisā roka", "pa labi", "pa kreisi". Jāmāca šos jēdzienus ne tikai izprast, bet arī izpildīt dažādus darbības veidus un kustības.

- Bērns jāiemāca orientēties apkārtnē, papīra lapā, grāmatā, darba burtnīcā utt.

- Uzsākot grafisko zīmēšanu, jāļauj bērnam pašam izvēlēties, kā ērtāk turēt rakstāmo.

- Lai izbēgtu no spoguļraksta, kreilim jādod speciāli sagatavoti trafareti, paraugi. Sākumā tie varētu būt parauga pārzīmēšanas vingrinājumi, vēlāk paraugs, no kura jānoraksta. Paildus trafaretiem noder attēli, uzdevumi: "Saliec tādu pašu!", "Atrodi tādu pašu!", "Uzzīmē tādu pašu!".

- Pirmsskolas vecumā ļoti noderīgi ir saliekamie kluči ar attēliem. Sākumā saliek no četrām daļām, vēlāk no sešām līdz 12 daļām (tos var pagatavot no sava zīmējuma).

- Mācot burtus, kreilim ļoti svarīgi ne tikai redzēt, bet arī sataustīt, apvilkt, izveidot no aukliņām, izlocīt no drātīm, sameklēt mācīto burtu pēc taustes.

- Rakstot, jāiemāca lietot garumzīmes un mīkstinājuma zīmes uzreiz. Noder meiteņu matu gumijas uz abu roku rādītājpirkstiem. Izrunājot vārdu, kurā ir garais patskanis un jālieto garumzīme, gumiju pastiepj. Tā bērns ar maņām sāk apjaust garumzīmi un to iezīmē savā darbā.

- Lai darbs tik ļoti neizsmērētos un roka paliktu tīra, tad starp kreiso roku un papīru ieteicams turēt tīru, plaukstas lieluma lapu, kas visu laiku viegli slīdētu līdzi rokai, neļautu berzēties gar tikko uzzīmēto siluetu. Jāiegādājas pēc iespējas kvalitatīvākas krāsas un zīmuļi.

- Kociņu un cilvēciņu zīmējumus "apģērbjot", jāpievērš uzmanība virzienam no kreisās uz labo pusi. vajadzības gadījumā kreisā puse jāatzīmē.

- Kreilim ilgāk jāļauj sekot līdzi katrai jaunai darbībai.

- Gaismai kreilim jākrīt no labās puses. To nereti ir grūti realizēt, jo apgaismojums parasti apmierina labroču prasības, kad gaisma "krīt' no kreisās puses. Vecākiem mājās šo prasību noteikti vajadzētu realizēt.

- Kreilis skolā sēdināms sola kreisajā pusē.

Avots: Vita Šatohina "Mans bērns ir kreilis" (izd.Pētergailis).

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Kreilis
43475707
Bērndārznieka aktivitātes
43475707
Bērndārznieka attīstība
0
Bērndārznieks
43475719
Sākumskola
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.
Lasi vēl
 

Comment Form