Fiziski un emocionāli vesela bērna izaudzināšana droši vien ir vissarežģītākais uzdevums, kādu cilvēkam var nākties risināt savas dzīves laikā. Džeimsa Deminga grāmata “Kā izvairīties no ģimenes psihoterapeita” piedāvā profesionālus padomus un ieteikumus, kas izklāstīti viegli saprotamā veidā un kas palīdzēs vecākiem uzaudzināt laimīgu un dzīvei piemērotu meitu vai dēlu.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma
IEVADS

Katrā nodaļā jūs atradīsiet piemērus, kas būtu jādara, lai sniegtu bērnam emocionālu līdzsvaru un izturību, kā arī pamatojumus, kādēļ šīs metodes ir iedarbīgas. Šie padomi ir ģimenes terapijas pamatā esošo principu kopsavilkums, turklāt tie jums neko nemaksās!

Vislabāk, ja jūs izlasīsiet visas nodaļas, iekams sāksiet izmēģināt kādu no šeit minētajiem ieteikumiem. Tā kā katram bērna vecākam ir savas iemaņas un atšķirīga dzīves pieredze, tad iespējams, ka dažas nodaļas jums būs noderīgākas nekā citas. Jebkurā gadījumā, lūdzu, izlasiet visas nodaļas, jo tādējādi jūs gūsiet pilnīgu priekšstatu par sarežģīto darbu, kas gaida vecākus.

Mūsdienu straujajā, tehnoloģiski attīstītajā pasaulē bērns sastopas ar daudzām prātu mulsinošām parādībām. Ar tām sastopas arī vecāki, turklāt daudzās ģimenēs ir tikai viens no vecākiem, vai arī abi vecāki raujas melnās miesās, lai savilktu kopā galus. Aizvien retāk vecākiem ir pieejams atbalsts, ko sniedz, piemēram, uzticami un izpalīdzīgi kaimiņi vai radinieki, kas reizēm var aizvietot vecākus. Šī grāmata sniedz vērtīgas pamācības, kādas vecāki varētu gaidīt no saviem tuviniekiem, kuri ne vienmēr ir tuvumā, lai tos sniegtu.

Kad būsiet izlasījuši visas nodaļas, jūs spēsiet veidot labāku saskarsmi ar bērnu un pratīsiet celt viņa pašapziņu. Jūs uzzināsiet, kā palīdzēt bērnam veidot savu identitāti un ieaudzināt viņā līdzcietību pret citiem. Turpmākajās nodaļās tiek runāts arī par to, cik svarīgi ir izrādīt interesi par bērna pasauli, kā arī parādīta sistemātiskuma, konsekvences, pacietības un priekšzīmes nozīme.

Atsevišķas nodaļas veltītas prasmju un iemaņu apguvei, kā arī bērna loģiskās domāšanas attīstīšanai un pat "godīgas cīņas" paņēmienu iemācīšanai. Tiks pārrunāts laiks, ko bērns pavada kopā ar vecākiem, un laiks, ko viņš aizvada vienatnē. Pārskatā par disciplīnas un ierobežojumu noteikšanas pamatiem sniegta arī informācija par to, kā visefektīvāk izmantot brīvo laiku.

Grāmatā “Kā izvairīties no ģimenes psihoterapeita” uzsvērts, cik nozīmīgi ir sniegt bērnam pozitīvu atbalstu. Izskaidrots, kā veidot veselīgu atbalsta sistēmu bērnam un pašiem vecākiem. Šī grāmata sniedz vērtīgas norādes veiksmīgai bērna audzināšanai. Tās mērķis ir iemācīt metodes, kas palīdzēs vecākiem un bērniem būt laimīgiem, emocionāli stipriem un veseliem.

Turpmāk publicēsim arī pārējās nodaļas no Džeimsa Deminga grāmatas “Kā izvairīties no ģimenes psihoterapeita”. Sekojiet līdzi jaunumiem “DELFI sievietēm” galvenajā lapā.

Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form