Pagaidām atcelta ikgadējā skolēnu 'Ēnu diena'
Foto: Publicitātes foto

Ņemot vērā valstī noteiktos pulcēšanās ierobežojumus un neprognozējamu epidemioloģisko situāciju, šogad 10. februārī plānotais izglītības organizācijas "Junior Achievement Latvia" (JA Latvia) organizētais Latvijā lielākais karjeras izglītības pasākums skolu jauniešiem "Ēnu diena" nenotiks ikgadēji ierastajā laikā, un pagaidām atcelts, informē "JA Latvia" valdes priekšsēdētājs Jānis Krievāns. Pasākuma organizatori seko līdzi epidemioloģiskajai situācijai un ar to saistītajiem pasākumu norises ierobežojumiem un, ja tas būs iespējams, "Ēnu dienu" pārcels uz vēlāku norises laiku 2021. gadā.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

"Šobrīd esam situācijā, kad uzņēmumi un iestādes nevar paredzēt iespēju uzņemt ēnotājus īsi pēc ārkārtas situācijas noslēguma datuma, un tas liedz mums pilnvērtīgi uzsākt "Ēnu dienas" organizēšanu. "Ēnu diena" attālināti šoreiz arī nebūs risinājums, jo šādā gadījumā netiks pārstāvētas virkne ik gadu ļoti pieprasītu profesiju. "Ēnu diena" notiks, tiklīdz epidemioloģiskā situācija uzlabosies un ēnot klātienē būs droši," stāsta "JA Latvia" vadītājs Jānis Krievāns.

Interese par "Ēnu dienu" ik gadu nozīmīgi aug gan no skolēnu, gan darba devēju puses. Pagājušajā gadā "Ēnu dienā" piedalījās 1695 ēnu devēji, kuri piedāvāja kopumā 10 450 vakances. Uz piedāvātajām vakancēm pretendēja 43 000 reģistrētu ēnotāju. Lielākā interese pagājušogad bija ēnot medicīnas nozarē strādājošos. Bet pieprasītākās profesijas, ņemot vērā kopējo pieteikumu skaitu, skolēnu vidū bija programmētājs (441 pieteikumi), gaisa kuģa kapteinis, pilots (331), fizioterapeits (243), gaisa kuģa stjuarts (226), ugunsdzēsējs glābējs (220), arhitekts (193), televīzijas un radio raidījumu vadītājs (176), feldšeris (173), ārsts (160) un ķirurgs (156).

"Ēnu dienas" mērķis ir veicināt skolēnu izglītības satura sasaisti ar reālo dzīvi, palīdzot skolēniem mērķtiecīgi plānot savu karjeru, izdarīt izvēli par savu nākotnes profesiju un atbilstoši sagatavoties darba tirgum. Darba devējiem savukārt tā ir iespēja veidot sava uzņēmuma atpazīstamību un piesaistīt nākamos kolēģus.

"Ēnu diena" ir "Junior Achievement" Latvijā reģistrēta preču zīme, un jebkura "Ēnu dienas" nosaukuma izmantošana saistībā ar karjeras izglītības aktivitātēm ēnu devējiem ir jāsaskaņo ar organizāciju.

Visa jaunākā informācija par programmu "Ēnu diena" atrodama portālā www.enudiena.lv.

Par JA Latvia "Ēnu dienu"

"Ēnu diena" ir pasaulē atpazīstama un atzīta "Junior Achievement" karjeras izglītības programma 1.–12. klašu skolēniem, kuras mērķis ir iepazīstināt skolēnus ar dažādu profesiju un nozaru prasībām, lai palīdzētu jauniešiem izvēlēties profesiju un atbilstoši sagatavoties darba tirgum. Ēnu dienu laikā skolēni apmeklē kādu darbavietu un 4–6 stundu garumā vēro interesējošās profesijas pārstāvja darba ikdienu.

Latvijā "Ēnu diena" ir biznesa izglītības biedrības "Junior Achievement Latvia" (JA Latvia) reģistrēta preču zīme. "JA Latvia" īsteno šo programmu un dod iespēju jauniešiem satikties ar saviem potenciālajiem darba devējiem jau kopš 2001. gada.

Tags

Junior Achievement Ēnu diena
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form