Pagaidām nevienai audžuģimenei nav piešķirts specializētas ģimenes statuss
Foto: Shutterstock

Pagaidām nevienai audžuģimenei nav piešķirts specializētās audžuģimenes statuss, informē Labklājības ministrijas (LM) pārstāve Aiga Ozoliņa.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Lai audžuģimenei piešķirtu specializētās audžuģimenes statusu, tai jāiesniedz bāriņtiesā iesniegumu, kurā norādīta vēlamā specializācija. Attiecīgi bāriņtiesa sadarbībā ar ārpusģimenes aprūpes atbalsta centru mēneša laikā izvērtē audžuģimeni un pieņem lēmumu par piemērotību specializētās audžuģimenes pienākumu veikšanai. Pēc bāriņtiesas pozitīva lēmuma audžuģimene ar atbalsta centru slēdz vienošanos par atbalsta sniegšanu, tostarp mācību programmas apguvi, skaidroja Ozoliņa.

Audžuģimenēm, kas apguvušas mācību programmu pirms Audžuģimenes noteikumu stāšanās spēkā, to atkārtoti nav jāapgūst. Šajā gadījumā gan jāvēršas Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcijā, pieprasot pielīdzināt iepriekš apgūto mācību programmu.

Ozoliņa norādīja, ka šobrīd inspekcija nav saņēmusi nevienu pieprasījumu mācību programmas pielīdzināšanai, un līdz ar to nevienai audžuģimenei nav piešķirts specializētās audžuģimenes statuss.

Jau vēstīts, ka LM pasniegusi apliecības pirmajiem trīs ārpusģimenes aprūpes atbalsta centriem. Tie drīzumā uzsāks savu darbību Valmierā, Bauskā un Rīgā.

Vienlaikus ir saņemts vēl viens iesniegums par vēlmi veidot ārpusģimenes aprūpes centru, tomēr tas vēl pagaidām tikai tiekot vērtēts.

1. jūlijā spēkā stājās grozījumi Bērnu tiesību aizsardzības likumā, kā arī Audžuģimenes noteikumi un Ārpusģimenes aprūpes atbalsta centra noteikumi, kuri paredz, ka Latvijā sāk darboties speciālās audžuģimenes un Ārpusģimenes aprūpes atbalsta centri.

Izmaiņas likumā cita starpā paredz Ārpusģimenes aprūpes atbalsta centru izveidi. Centri sniegs atbalstu ne tikai specializētajām audžuģimenēm, bet arī esošajām audžuģimenēm, viesģimenēm, aizbildņiem un adoptētājiem.

Tags

Bāriņtiesa Labklājības ministrija Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcija
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form