Palielina vakcinācijas konsultāciju pieejamību Bērnu slimnīcā
Foto: Shutterstock

Lai nodrošinātu individuālas konsultācijas un palielinātu pakalpojumu pieejamību, 7. decembrī Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas (BKUS) Ģimenes vakcinācijas centrā darbu sāks pieaugušo vakcinācijas speciālists, informē slimnīcā.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Visi pacienti kopā ar Dr. Zani Kobiaku varēs detalizēti pārrunāt individuālās vajadzības, izvērtējot savu veselības stāvokli, tostarp hroniskās saslimšanas, iepriekš saņemtās vakcīnas, kā arī profesionālos riskus un citas nepieciešamības.

"Nereti tieši pašiem pieaugušajiem ir sarežģīti saprast, kādas vakcīnas būtu svarīgas viņu veselības saglabāšanai. Pieejamo vakcīnu piedāvājums ir paplašinājies, atkārtoti veicamās vakcīnas ir aizmirstas un nav veiktas, dzīvesveids ir mainījies, radušās veselības problēmas un arī Covid-19 pandēmija rada bažas – tas viss var mulsināt cilvēkus, apgrūtināt lēmumu pieņemšanu un veicināt nevēlamu vakcinācijas atlikšanu. Tādēļ mēs pieņēmām lēmumu paplašināt sniegtos pakalpojumus sabiedrībai kopumā un veidot vienotu kompetenču centru vakcinācijas jautājumos," stāsta Ģimenes vakcinācijas centra vadītāja Dace Zavadska.

Ārste konsultēs pacientus par aktuālo iespēju vakcinēties un pasargāt sevi no pneimokoku pneimonijas, dzemdes kakla vēža, difterijas, stinguma krampjiem un citām vakcīnregulējamām slimībām. Piemēram, šobrīd gada aukstais periods ir piemērotākais, lai vakcinētos pret ērču encefalītu un sagaidītu vasaru droši.

Lai pieteiktos uz vizīti, pacienti jau šobrīd ir aicināti Bērnu slimnīcas mājaslapā aizpildīt pieteikuma formu vai zvanīt pa tālr. 80708866. Gadījumos, ja nepieciešama vakcinācija ceļojumam, nepieciešams sniegt informāciju par galamērķi un ilgstošām pieturvietām.

Papildu pakalpojumu sniegšanai, Ģimenes vakcinācijas centrs radījis iespēju vienuviet iepazīties ar aktuālu, uz pierādījumiem balstītu informāciju par vakcinācijas pamatlietām un ir publiskojis plašu materiālu klāstu Bērnu slimnīcas mājaslapā. Šis resurss ir veidots, lai ikvienam palīdzētu izprast, kā veidojas aizsardzība pret konkrētām infekcijas slimībām pēc vakcinācijas, kāpēc varam būt mierīgi par mūsdienu vakcīnu drošumu, kā arī gūt atbildes uz citiem jautājumiem. Mājaslapā var atrast arī jaunākās rekomendācijas dažādās vakcinācijas situācijās gan bērniem, gan pieaugušajiem un citus kvalitatīvus materiālus padziļinātas izpratnes veidošanai.

Tāpat Ģimenes vakcinācijas centra eksperti turpinās konsultēt kolēģus un iesaistīties vispārējā bērnu un pieaugušo vakcinācijas vadlīniju izstrādē Latvijā, tostarp ierosinot nepieciešamos uzlabojumus un ieviešot jaunas vakcinācijas programmas sabiedrības veselības uzlabošanai.

Tags

Vakcinācija Bērnu klīniskā universitātes slimnīca Bērnu slimnīca
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form