Par ģimenēm draudzīgām vietām atzīst Bērnu slimnīcu, 'Ikea' veikalu un izklaides parku 'Avārijas brigāde'
Foto: Publicitātes attēli

Svinīgā pasākumā apbalvoti ģimenēm draudzīgākie uzņēmumi Latvijā sešās nominācijās. Tie tika noskaidroti portāla "Cālis.lv" kopā ar biedrību "Babyroom.lv" veiktajā vecāku aptaujā.

Mākslas vai kultūras jomā balvu saņēma Jelgavas pilsētas bibliotēka, ēdināšanas jomā – "Chocolate&Pepper" Jelgavā, savā jomā – Bērnu klīniskā universitātes slimnīca, tirdzniecības jomā – "Rīga Plaza", tūrisma jomā - Mālpils muiža, bet aktīvās atpūtas jomā – izklaides parks "Avārijas brigāde", kurā, starp citu, ir arī "Cālis" Stāstu taka.

Īpašā nominācijā tika noskaidroti arī septiņi vecāku izvirzīti uzņēmumi, kas par godu Latvijas simtgadei tika apbalvoti ar Latvijā ražotiem pārtinamajiem galdiņiem.

Bērnu pārtinamos galdus kā Latvijas simtgades dāvanu no "Babyroom.lv" saņēma restorāns "Mio", atpūtas un izklaides centrs "Bowlero", Mālpils muiža, "Cafe del Mar Riga", restorāns "Parks" Jelgavā, restorāns "Hercogs" un "Beverīnas labirinti".

Speciālbalvu pasniedza arī invalīdu un viņu draugu apvienība "Apeirons", kas par savu favorītu noteica jaunatvērto "Ikea Latvia".

Labklājības ministrs Jānis Reirs, pasniedzot balvu ģimenei draudzīgākajai vietai mākslas un kultūras jomā, uzsvēra, ka nākotnē ģimenei draudzīgas vietas būs arvien nozīmīgākas, jo jaunais regulējums paredz arī strādājošiem vecākiem saglabāt bērna kopšanas pabalstu. "Mammām vairs nebūs laika gatavot ēst, tādēļ noteikti pieaugs pieprasījums pēc vietām, kur esi gaidīts kopā ar bērniem," sacīja ministrs.

"Babyroom.lv" pārstāve Anna Rozīte atzīmē, ka ģimenei draudzīgu vietu kļūst arvien vairāk. Biedrības mājaslapā apzināto vietu skaits jau pārsniedzis trīs simtus.

Ģimenei draudzīgākās vietas atrodamas ne tikai biedrības interneta vietnē, bet arī apkopotas "Babyroom.lv" un "LiveRiga" kopīgi izdotā brošūrā latviešu, krievu un angļu valodās. "Mēs kā aktīvas māmiņas bieži ceļojam un zinām, cik svarīgi ir, ka ierodoties kādā jaunā vai nezināmā vietā, ir pieejama informācija par iestādēm, kas rūpējas par ģimeņu un bērnu ērtībām," uzsver Anna Rozīte, tādēļ brošūra būs pieejama tūrisma informācijas centros (TIC), lai mūsu valsts viesi, kuri ierodas ar bērniem, var justies īpaši gaidīti.

Brošūras būs atrodamas TIC Rātslaukumā, Kaļķu ielā 16 un Rīgas autoostā.

Source

Cālis.lv

Tags

Bērnu klīniskā universitātes slimnīca Izklaides parks "Avārijas brigāde"
Pamanījāt kļūdu?
Iezīmējiet tekstu un nospiediet Ctrl + Enter!

Comment Form