Pareiza krāsu izvēle var mainīt cilvēka dzīvi. Uzzini, kas piestāv tev!
Foto: Shutterstock

Mākslinieks un skolotājs Johaness Ittens izveidoja zinātniski praktiskus materiālus lietišķajā koloristikā. Pēc viņa četru gadalaiku teorijas, katrs cilvēks piedzimst ar noteiktu ģenētiski iekodētu pigmentu, kas izpaužas acu, matu un ādas krāsā. Vairāk nekā 30 gadu ilgi pētījumi bija nepieciešami, lai noskaidrotu, kāda ir katra gadalaika krāsu palete. Ļoti svarīgi un vienlaikus sarežģīti ir noteikt, kuram krāsu tipam pieder cilvēks, pēc tam ir skaidrs, kāda krāsu palete ir ieteicamāka.

Krāsu kļūdas var izmaksāt dārgi, brīdina speciālisti. Vesels un atpūties cilvēks var izskatīties noguris, noplucis un slims, ja, piemēram, ziemas krāsu tips uzvilks ķieģeļu krāsas uzvalku, vai pavasara krāsu tips – melnas drēbes. Var rasties iepaids, ka jums ir sēras, un nevis tāpēc, ka melns uzvalks, bet gan tāpēc, ka šajā krāsu salikumā izskaties nelaimīgs. Uzvalks var būt ļoti dārgs, tomēr krāsu nesaderības dēļ tas var izskatīties nodevīgi lēts.

Līdzīgi tam, kā ziemai raksturīgās krāsas nav sastopamas pavasarī, bet pavasara krāsu nav vasarā (būs zaļā krāsa, bet pavisam cits tonis), tā arī cilvēks ar "vasaras tipa programmu" neizskatās un arī pats nejūtas ērti, valkājot "rudens tipa" drēbes.

Katram gadalaikam piemīt tikai tam raksturīgas krāsas un nokrāsas:

• ziemas intensīvās, kontrastainās un aukstās krāsas;

• pavasara siltās un skaidrās;

• vasaras pieklusinātās, it kā dūmakainās krāsas;

• rudens košās, bet piezemētās;

Krāsas tipam nav nekāda sakara ar to gadalaiku, kurā cilvēks ir piedzimis, to nosaka tikai pēc acu, ādas un matu krāsas. Acis nemaina savu krāsu visā cilvēka dzīves laikā. Ādas pamata tonis paliek nemainīgs, neatkarīgi no iedeguma. Matu krāsa laika gaitā, protams, var mainīties.

Sākumā ir jānosaka, vai labāk piestāv siltie vai gaišie toņi. Tas ir atkarīgs no ādas krāsas. Ja āda ir dzeltenīga vai pat zeltaina, tad harmoniskākas ir siltās krāsas, jo uz auksto krāsu fona āda zaudē savu zeltaino nokrāsu un izskatās slimīgi dzeltena. Citā gadījumā ādai ir gandrīz nemanāma zilgana nokrāsa, un tad tā paliek bālāka uz silto krāsu fona.

Krāsu tipa noteikšanai vajag divus dažādus rozā krāsas toņus: silto lašu krāsas rozā un auksto zilgani rozā. Tie var būt lakatiņi vai šallītes, vai vienkārši atiecīgās krāsas papīra lapas.

Krāsas paraugs ir jāpieliek pie sejas dabīgā apgaismojumā, bet ne tiešā saules gaismā:

• ja pieliktā krāsa atbilst cilvēka tipam, tad āda izliekas mīksta un svaiga, lūpas dabīgi sarkanas, loki zem acīm un sarkanās dzīsliņas kļūst nepamanāmas, acīs ir spožums, cilvēks kļūst košāks un skaistāks;

• ja pieliktā krāsa neatbilst tipam, tad seja šķiet nogurusi un bāla, lūpas zilganas, loki zem acīm un sarkanās dzīsliņas ir ievērojamākas, acis paliek blāvākas;

Ja jums labāk der aukstais tonis, tad jūsu tips ir ziemas vai vasaras, pretējā gadījumā pavasaris vai rudens.

Nākamajā solī nosaka kontrastus. Skatās ne tikai krāsu, bet arī tās intensitāti:

• ziemas un rudens tipiem raksturīgs spēcīgs kontrasts acu, ādas un amtu krāsās. Cilvēki labi izskatās apģērbos, kam ir spēcīgs kontrasts;

• vasaras un pavasara tipi uz košu krāsu fona vienkārši pazūd, paliek redzama tikai kleita un auduma raksts. Tāpēc viņiem jāvalkā pieklusināti, maigi toņi.

Source

Cālis.lv

Tags

Krāsu izvēle
Pamanījāt kļūdu?
Iezīmējiet tekstu un nospiediet Ctrl + Enter!

Stingri aizliegts DELFI publicētos materiālus izmantot citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai jebkur citur, kā arī jebkādā veidā izplatīt, tulkot, kopēt, reproducēt vai kā citādi rīkoties ar DELFI publicētajiem materiāliem bez rakstiskas DELFI atļaujas saņemšanas, bet, ja atļauja ir saņemta, DELFI ir jānorāda kā publicētā materiāla avots.

Comment Form