Pasākumi bērniem brīvdienās: lidmašīnu konstruēšana, koncerti un Nīderlandes teātra viesizrādes
Foto: DELFI

Sestdien, 25.oktobrī un svētdien, 26.oktobrī, Rīgā notiks daudz interesantu pasākumu bērniem. Būs iespējams gan no papīra konstruēt lidmašīnas, apgleznot akmeņus, priecāties par bērnu kolektīvu koncertiem un skatīties Nīdarlendes teātra viesizrādes.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Sestdien, 25.oktobrī:

Interesenti aicināti uz noslēdzošajiem pasākumiem bērnu un jauniešu centros. BJC Rīgas Skolēnu pilī, K.Barona ielā 99,Rīgā, no plkst.12 līdz 19 viesus sagaidīs Sprīdītis un viņa draugi – Mazā raganiņa, Sīpoliņš, Pinokio un Brēmenes muzikanti, kas vedīs Vācijas un Itālijas kultūras ceļojumā.

Visas dienas garumā Mazajā un Lielajā koncertzālē itāļu un vācu mūzikas un dejas pasaulē vedīs TDA "Uguntiņa", koklētāju ansamblis "Austriņa", akordeonistu ansamblis "Opus", folkloras kopa "Kokle", meiteņu kori "Rīga" un "Tonika". No baroka lielmeistaru Baha un Vivaldi pērlēm līdz vācu ziņģēm un itāļu popmūzikas hitiem. Līdzās koncertiem viesi varēs noskatīties teātra "Zīļuks" izrādi "Sīpoliņš" pēc Džanni Rodāri pasakas motīviem.

TJN "Anna 2", Annas ielā 2, Rīgā, no plkst.12 līdz 17 bērni, konstruējot lidmašīnas, veidojot papīra tulpes un vējdzirnavas varēs iepazīt Dāniju un Nīderlandi.

Savukārt BJC "Laimīte", Sarkandaugavas ielā 24,Rīgā, no plkst.12 līdz 17 pasākumi būs veltīti Igaunijai un Latvijai. Sarkandaugavā notiks radošā darbnīca "Saules akmens" – akmeņu un magnētu apgleznošana ar igauņu un latviešu saules motīviem, varēs pielaikot tautas tērpus un ar koncertu priecēs Latvijas Igauņu biedrības koris "Leelo", Igauņu pamatskolas kolektīvi, kā arī viesi no Valkas un Valgas. Tāpat 25.oktobrī BJC "Laimīte" interesenti aicināti uz radošo darbnīcu "Mana metropole" - bērni un jaunieši varēs izgatavot no kartona pilsētas infrastruktūras objektu, kuru ar trīsdimensiju skeneri ieskenēt un ievietot datorspēlē.

Bērnu kultūras mēneša noslēgumā - svētdien, 26.oktobrī:

Rīgas Skolēnu pilī plkst.11 un 13 notiks Nīderlandes teātra "Tryater" izrāde "Fabelkrêft". Pēc izrādes bērni ar vecākiem aicināti uz meistarklasi, kurā Nīderlandes pasniedzēji palīdzēs izkopt skatuves prasmes. Izrāde un meistarklases pieejamas bezmaksas.

Izrādē "Fabelkrêft" izraudzītā tēma - bērnu iztēle ir universāla. Būs aizraujoši uzzināt kā bērni uztvers "Tryater" teātra skatījumu par šo tēmu. Meistarklasēs "Tryater" pasniedzēji strādās ar bērniem, atklājot spējas, kas nepieciešamas, lai veiksmīgi darbotos uz skatuves. Vai pietiek ar spēku un iztēli? Varbūt ir nepieciešamas citas prasmes, tādas kā - koncentrēšanās, uzmanība vai sadarbība ar grupas biedriem? "Tryater" teātris piedāvās bērniem atvērtu un nopietnu apmācību, kas atklāj viņu spējas izmantot šīs prasmes. Meistarklases būs atvērtas visiem – tajās varēs piedalīties gan bērni, gan viņu vecāki un vecvecāki.

"Bērnu kultūras mēnesis" pasākumu programma arī citos muzejos un kultūras iestādēs pieejama: šeit. Bērnu kultūras notikumu pārskats pieejams arī "Garā pupa" kalendārā.

"Bērnu kultūras mēnesis" ir Nīderlandes kultūras organizācijas "K&C" pirms 10 gadiem aizsākta iniciatīva. Kopš 2013.gada projektam pievienojušās arī citas Eiropas pilsētas - Rīga, Berlīne un Sansebastiana. Projekts paredz, ka oktobrī muzeji, teātri, kinoteātri, koncertzāles un citas kultūras iestādes bērnu auditorijai piedāvā īpaši plašu pasākumu programmu. Šādā veidā organizatori sniedz bērniem iespēju kā arī aicina vecākus aktīvi pavadīt savu brīvo laiku ar bērniem. "Bērnu kultūras mēnesis" norisinās ar Eiropas Savienības programmas "Kultūra" atbalstu.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Bērni Radošas nodarbes
43475707
Bērndārznieka aktivitātes
43475719
Skolēna aktivitātes brīvajā laikā
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.
Lasi vēl
 

Comment Form