
26. novembrī, "Iespējamās misijas" akcijas "Iedvesmo mācīties!" ceturtajā un noslēdzošajā dienā, pie Latvijas skolēniem devās žurnālisti Pauls Raudseps un Eva Ikstena, vēsturnieks Gustavs Strenga, zinātniece Inese Čakstiņa, uzņēmēji Lotte Tisenkopfa-Iltnere, Ilmārs Osmanis, ārste Signe Vēliņa, BMX riteņbraucējs Edžus Treimanis, Swedbank klientu pārvaldes vadītājs Renārs Rūsis, LatRosTrans finanšu direktors Raivis Lucijanovs, basketbolists Kītons Nankivils, māksliniece Ieva Epnere, kā arī liepājnieki Inta Šoriņa, Laura Maisiņa un Mērcis Dejus.
Piedāvājam ieskatu viņu vadītajās mācību stundās un skolēnu galvenajās atziņās.
- 1. Pauls Raudseps Ozolnieku vidusskolā
- 2. Inese Čakstiņa Mārupes vidusskolā
- 3. Lotte Tisenkopfa-Iltnere Lielvārdes vidusskolā
- 4. Eva Ikstena Jaunburtnieku pamatskolā
- 5. Ilmārs Osmanis Ogres 1. vidusskolā
- 6. Signe Vēliņa Salaspils 1. vidusskolā
- 7. Edžus Treimanis Juglas vidusskolā
- 8. Renārs Rūsis Salaspils 1. vidusskolā
- 9. Inta Šoriņa, Laura Maisiņa un Mārcis Dejus Liepājas 15. vidusskolā
- 10. Raivis Lucijanovs Ogres 1. vidusskolā
- 11. Gustavs Strenga Tukuma 2. vidusskolā
- 12. Kītons Nankivils Pļavnieku vidussskolā
- 13. Ieva Epnere Babītes vidusskolā
Līdz 26. novembrim 40 atzītākie savas jomas profesionāļi dosies uz dažādām Latvijas skolām, lai novadītu vienu mācību stundu. Šādas mācību stundas ne tikai iedvesmo skolēnus un motivē viņus ar jaunu sparu pievērsties mācībām, bet arī ļauj saprast, ko īsti dara dažādu profesiju pārstāvji un kā viņi ikdienā pielieto skolā apgūtās zināšanas un prasmes.
Šogad uz skolām Rīgā, Valmierā, Jelgavā, Siguldā, Lielvārdē, Salaspilī un citās Latvijas pilsētās dosies tādi sabiedrībā zināmi cilvēki kā sportisti Aigars Fadejevs, Edžus Treimanis un Alma Vītola, komiķis Jānis Skutelis, žurnālisti Gustavs Terzens un Pauls Raudseps, EY partneris Andris Lauciņš, "QUO tu domā?" līdzdibinātājs Mārtiņš Vaivars, Saeimas deputāte Ilze Viņķele, vēsturnieks Gustavs Strenga, un citi savas jomas profesionāļi un veiksmīgākie uzņēmēji. Pilnu sarakstu ar akcijas dalībniekiem un viņu vadīto stunduplānu varat skatīt šeit.
Akcijas mērķis ir ienest profesionāļu pieredzi skolās, lai radītu skolēniem pēc iespējas pilnīgāku priekšstatu par dažādu jomu un profesiju darba ikdienu un tajās nepieciešamajām zināšanām un prasmēm.
Paralēli akcijai, līdz 1. decembrim, turpinās pietikšanās "Iespējamās misijas" izglītības programmai, kur aicināti pieteikties dažādu specialitāšu zinoši un mērķtiecīgi jaunie profesionāļi, augstskolu absolventi un pēdējā kursa studenti, kuri vēlas attīstīt savas līderības prasmes un iedvesmot skolēnus mācīties. Pieteikties un ieteikt labus kandidātus var vietnē piesakies.iespejamamisija.lv.