Pedagogi: attālinātajā mācību procesā ļoti būtiska ir atgriezeniskā saite ar vecākiem
Foto: Shutterstock

Nodrošinot attālināto mācību procesu, ļoti būtiska ir atgriezeniskā saite ar skolēnu vecākiem, secinājuši Pārgaujas novada pedagogi.

Latvijā izsludinātā ārkārtējā stāvokļa laikā DELFI publikācijas par jaunā koronavīrusa izraisīto slimību Covid-19 pieejamas bez maksas.
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Novada pašvaldības sabiedrisko attiecību un jaunatnes lietu speciāliste Iluta Beķere informēja, ka novada izglītības iestādēs tiek nodrošināta mācību vielas nodošana skolēniem videoformātā, tiek uzturēta saziņa gan ar skolēniem, gan skolēnu vecākiem e-pastā, telefoniski, E-klasē, kā arī klašu vecāku čata grupās.

Novadā esošās Straupes pamatskolas direktore Ligita Krūmiņa pirmo nedēļu ar attālināto skolas darbu vērtē pozitīvi. Viņa atzīst, ka tas ir tikai sākums un pārbaudījums ne tikai skolēniem, bet arī viņu vecākiem un skolotājiem. Krūmiņa novērojusi, ka grūtāk ir 1.-4.klases skolēnu vecākiem, jo šai vecuma grupai vecāku klātbūtne, apgūstot mācību vielu, nepieciešama vairāk, savukārt vecāko klašu skolēnu mācīšanās process esot patstāvīgāks.

Krūmiņa arī uzsvēra, ka pirmajā attālinātā darba nedēļā visi skolēni un viņu vecāki bijuši aktīvi, uzdoto izpildījuši. Direktore aicina novērtēt laiku, kas bērniem un viņu vecākiem jāpavada kopā.

Arī Stalbes pamatskolas direktore Jolanta Dzene pirmo attālinātā darba nedēļu vērtē kā izdevušos. Viņa uzskata, ka no šīs situācijas var mācīties visi – skolēni, skolotāji un bērnu vecāki –, jo tiek uzlabotas ne tikai digitālās, bet arī organizatoriskās prasmes. Stalbes pamatskolas direktore atklāja, ka skolēni kopējās sarakstēs motivē cits citu, ir klases, kurās mācības izvērtušās par draudzīgu sacensību – skolēni sacenšas par to, kurš būs pirmais, kas izpildījis visu uzdoto.

Savukārt Aleksandra Bieziņa Raiskuma pamatskolā notikusi attālinātā projektu nedēļa, kas bijusi kā testa nedēļa attālinātajam mācību darbam. Skolēni atrisinātus uzdevumus iesūtījuši elektroniski. Pamatskola ir speciālās pamata izglītības iestāde, kas nozīmē, ka attālinātā mācīšanās nozīmē individuālu pieeju. Skolas metodiķe Ruta Zālīte informēja, ka klašu audzinātāji nepārtraukti sazinās ar bērnu vecākiem, uzdevumi un mācību materiāli tiek nogādāti pat uz skolēnu mājām. Attālinātais darbs ir izaicinājums skolēnu, pedagogu un bērnu vecāku digitālajām prasmēm, tomēr risinājumi tiek meklēti, pauda Zālīte.

"Pārgaujas novada izglītības iestādes kopumā vērtē pirmo attālinātā darba nedēļu kā izdevušos, īpaši uzsverot to, ka vecāku atgriezeniskā saite ir ļoti būtiska un ka ļoti svarīgi ir šajā situācijā sadarboties," secina pašvaldībā.

Ja attālinātā mācību darba procesā radušās problēmas, vecāki tiek aicināti komunicēt ar klašu audzinātājiem, priekšmetu pedagogiem, kā arī ar izglītības iestāžu vadību, lai kopīgi varētu meklēt risinājumus aktuālajiem jautājumiem un problēmām, kas radušās mācību procesā.

Jau ziņots, ka līdz 14. aprīlim Latvijā saistībā ar Covid-19 izsludināta ārkārtējā situācija, šajā laikā nosakot virkni ierobežojošu pasākumu ar mērķi ierobežot vīrusa izplatību. Tika nolemts, kas neatkarīgi no to apmeklētāju skaita ir aizliegti visi sabiedrībai publiski pieejami svētku, piemiņas, izklaides, kultūras, sporta, atpūtas pasākumi, kas tostarp notiek naktsklubos un diskotēkās, kā arī aizliegtas sapulces, gājieni, piketi un reliģiskās darbības veikšanas pulcējoties. Mācības Latvijas skolās un augstskolās tiek organizētas tikai attālinātā režīmā.

Tags

Koronavīruss Covid-19 Izglītība Skola Skolēna emocionālā attīstība un mācības Skolēns
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form