Pedagogus un skolēnu vecākus aicina saņemt profesionālas konsultācijas
Foto: Shutterstock

Sagaidot jauno mācību gadu, jau vairākus gadus Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcijas (VBTAI) bērnu un pusaudžu uzticības tālruņa 116111 speciālisti rīko akciju pedagogiem un vecākiem. Šogad akcija norisināsies no 28. augusta līdz 3. septembrim, un tās laikā pedagogiem un vecākiem būs iespēja zvanīt uz Uzticības tālruni 116111 un saņemt profesionālas konsultācijas un atbalstu par sev aktuāliem jautājumiem saistībā ar bērniem.

Uzticības tālrunis 116111 sniedz bezmaksas palīdzību bērniem visu diennakti, taču bieži arī vecākiem un pedagogiem rodas jautājumi par situācijām, kad viņi jūtas apjukuši un nezina, kā tālāk rīkoties. Šādās situācijās cilvēki tiek aicināti zvanīt uz Uzticības tālruni 116111, lai kopīgi meklētu risinājumus un saņemtu atbalstu.

Akcijas laikā - trīs dienas, no 29. līdz 31. augustam, būs iespēja saņemt kvalificētu speciālistu konsultācijas:

29. augustā no pulksten 13 līdz 16 uz jautājumiem par bērnu drošību, piemēram, kā pasargāt sevi uz ielas, ja esi apmaldījies, kā rīkoties, ja kāds grib atņemt mantas, kā sazvanīt policiju un kādos gadījumos to darīt, ja kāds laužas dzīvoklī vai seko, kā sevi pasargāt interneta vidē, kā arī par ceļu satiksmes drošību, pārvietojoties kā gājējam vai velobraucējam, atbildēs Valsts policijas pārstāve Olga Podžuna;

30. augustā no pulksten 13 līdz 16 jautājumos par bērnu tiesību nodrošināšanu skolās un pirmsskolās konsultēs Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcijas galvenā inspektore Dagne Frankoviča;

31. augustā no pulksten 13 līdz 16 uz jautājumiem, kas saistīti ar atbalsta programmas izstrādi bērniem ar uzvedības traucējumiem un saskarsmes grūtībām, konsultatīvā atbalsta sniegšanu vecākiem un pašvaldību speciālistiem, piemēram, sociālajiem darbiniekiem un izglītības iestāžu atbalsta personālam, atbildēs Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcijas Konsultatīvās nodaļas vadītāja Inga Millere.

Akcijas "Atpakaļ uz skolu!" laikā VBTAI vēlas sniegt atbalstu tieši vecākiem un pedagogiem, tā cenšoties atvieglot ar mācību gada uzsākšanu saistīto problēmu risināšanu. Protams, tiek gaidīti zvani arī no bērniem, uzsver VBTAI pārstāvis Taivo Trams.

Source

Cālis.lv

Tags

Uzticības tālrunis 116111 Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcija
Pamanījāt kļūdu?
Iezīmējiet tekstu un nospiediet Ctrl + Enter!

Stingri aizliegts DELFI publicētos materiālus izmantot citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai jebkur citur, kā arī jebkādā veidā izplatīt, tulkot, kopēt, reproducēt vai kā citādi rīkoties ar DELFI publicētajiem materiāliem bez rakstiskas DELFI atļaujas saņemšanas, bet, ja atļauja ir saņemta, DELFI ir jānorāda kā publicētā materiāla avots.

Comment Form