Valsts apmaksās aukles pakalpojumus
Foto: Scanpix

Apjukums, neziņa, pretrunīgi padomi, kas šo situāciju tikai pasliktina, ir emocijas, ar kurām nereti saskaras sieviete, kļūstot par mammu un laikā, kamēr viņa aprūpē savu ļoti mazo bērnu. Vai tu zini, kas ir PEP mamma?

Iejūtīga un pacietīga uzklausīšana, neuzspiesta, taču atbalstu sniedzoša kādas citas sievietes klātbūtne bieži sniedz daudz vairāk nekā labu gribošās padomdevējas – draudzenes, mammas, kaimiņienes. Šīs tuvās sievietes bieži vairāk koncentrējušas pašas uz sevi un savu pieredzi, pa īstam nemaz jauno mammu nesadzird un viņas vajadzībās neierauga.

Varbūt tāpēc arī Latvijā arvien pazīstamākas kļūst dūlu un PEP mammu kustības, kas apvieno īpašu profesionālu izglītību ieguvušas sievietes, kuras vēlas atbalstīt citas sievietes laikā, kad viņu dzīvē ienāk mazulis.

"PEP mammu sameklēju brīdī, kad manai meitiņai bija 3 mēneši. Tie bija pagājuši satraukumā un bailēs par to, ka neprotu būt gana laba mamma savam bērnam, jo – viņš visu laiku raud! Mēs abas bijām neizgulējušās un nelaimīgas. Man jaunums bija mazuļa signāliņu "skola" – tā ļoti palīdzēja labāk saprast meitiņu un atpazīt viņas vajadzības. Jau pēc pirmās vizītes ievēroju – meitiņa guļ vairāk, raud mazāk un es jūtos daudz labāk kā mamma. Mani nomierināja PEP mammas klātbūtne,ļoti palīdzēja viņas skaidrojums par to, kā mazulis uztver pasauli. Mums vēl daudz jauna priekšā,taču tagad zinu, ka esmu savam bērnam vislabākā,"stāsta jaunā māmiņa Jūlija.

Neatkarīgi no tā, kāda ir šīs sievietes izglītība līdz šim, aicinājums palīdzēt citai sievietei īpašajā dzīves periodā ir pietiekams, lai uzsāktu mācības Psiholoģijas mācību centrā "LĪNA". Mācības iespējams savienot arī ar rūpēm par savu ģimeni. Ieguvēji gan parasti, pašām par pārsteigumu, vispirms izrādās tieši savējie – padziļināta izpratne par jaundzimuša un maza bērna psiholoģiju, par attiecībām ģimenē un veiksmīga kontakta veidošanu, kā arī praktisku iemaņu apgūšana, ļauj piedzīvot kvalitatīvākas attiecības. Tās tad pamazām palīdz arī apzināties iespēju palīdzēt citām mammām.

Ja gribam atbalstīt bērnu viņa optimālā attīstībā, tad vienīgais reālais ceļš – vispirms atbalstot šī bērna mammu. Nevis kritizējot, strostējot un dāsni dalot padomus, bet tieši ļaujot viņai piedzīvot to, ka ir labākā mamma savam bērnam. Šai sajūtai uzplaukt var palīdzēt kāda cita mamma, kas bijusi līdzīgā situācijā.

Sagatavoja Ieva Laime.

Source

Cālis.lv

Tags

Bērna veselība Cilvēka bērns
Pamanījāt kļūdu?
Iezīmējiet tekstu un nospiediet Ctrl + Enter!

Stingri aizliegts DELFI publicētos materiālus izmantot citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai jebkur citur, kā arī jebkādā veidā izplatīt, tulkot, kopēt, reproducēt vai kā citādi rīkoties ar DELFI publicētajiem materiāliem bez rakstiskas DELFI atļaujas saņemšanas, bet, ja atļauja ir saņemta, DELFI ir jānorāda kā publicētā materiāla avots.

Comment Form