Pērn elektrotraumas guvuši 17 bērni; sāk izglītošanas kampaņu
Foto: DELFI

Aizvadītajā gadā elektrotraumas guva 81 persona, no kurām 17 bija bērni. Turpinot aizvadītajā gadā iesākto, AS "Sadales tīkls" maijā intensīvi uzsāk bērnu, jauniešu un viņu vecāku izglītošanu elektrodrošības jautājumos, atgādinot sabiedrībai: "Netuvojies, spēlē ar elektrību zaudēsi Tu!".

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Mācību gada nogale ir laiks, kad dienas paliek arvien siltākas un gaišākas, bet bērni arvien vairāk tiecas pavadīt laika ārpus mājām, tādēļ ir nepieciešams atgādināt skolēniem par svarīgākajiem elektrodrošības pasākumiem, kas jāievēro gan atrodoties dabā, gan mājās.

Turpinot sadarbību ar portālu Draugiem.lv, "Sadales tīkls" informatīvi izglītojošā lapā "Elektrodrošība" ikvienam ir iespēja pārbaudīt savas zināšanas elektrodrošībā, izpildot testu "Domā gudri, rīkojies droši!", bet sākot ar 15.maiju, portāla lietotāji var piedalīties konkursā un iegūt vērtīgas balvas, izveidojot savu elektrodrošības T-krekla dizaina skici, kas var būt veidota jebkurā tehnikā – zīmēta, datorgrafikā vai fotografēta. Publiskās balsošanas rezultātā uzvarētāji tiks noskaidroti trīs vecuma grupās, informē "Sadales tīkls" komunikācijas speciālists Artūrs Zālītis.

"Sadales tīkls" ik gadu apkopo informāciju par mājsaimniecībās gūtajām elektrotraumām. Diemžēl statistika liecina, ka elektrotraumas, kuras izraisa neuzmanīga rīcība ar sadzīves elektroierīcēm, gūst gan bērni un jaunieši, gan pieaugušie. Neapdomīgas darbības un elektrodrošības noteikumu neievērošana bieži vien beidzas traģiski, ietekmējot gan bērnu, gan pieaugušo turpmāko dzīvi. Pērn traģiskākie mēneši bija jūnijs un jūlijs, kad elektrotraumas guva 21 cilvēks, tostarp notika negadījums Krustpils novada Atašienē, kur neuzmanīgas rīcības rezultātā no gūtajām elektrotraumām mira divi pieaugušie, atstājot bez vecākiem savas "atvases".

Nolūkā mazināt negatīvo statistiku, kā vienu no galvenajām korporatīvās sociālās atbildības prioritātēm "Sadales tīkls" ir izvirzījusi sabiedrības izglītošanu elektrodrošības jautājumos, informējot Latvijas jauno paaudzi par elektroenerģijas nozīmi, tās drošu lietošanu ikdienā, kā arī aicinot bērnus un jauniešus rīkoties atbildīgi elektroietaišu tuvumā. Tāpat kā pērn, arī šogad aktivitāšu galvenais mērķis ir samazināt elektrotraumu skaitu, kas rodas bērnu neapdomības un ziņkārības dēļ.

Lai sasniegtu pēc iespējas lielāku auditoriju un informētu iedzīvotājus par elektrodrošības nozīmi ikdienā, samazinātu nelaimes gadījumu un gūto elektrotraumu skaitu, arī šogad "Sadales tīkls" speciālisti turpina apmeklēt Latvijas vispārējās izglītības iestādes, vadot elektrodrošības mācību stundas. Kopš pagājušā gada, kad tika apmeklētas 210 Latvijas skolas un izglītoti 15 000 bērnu, šajā mācību gadā uzņēmuma speciālisti jau ir viesojušies vairāk nekā 40 mācību iestādēs.

Sākot ar maiju un līdz pat septembrim,"Sadales tīkls" piedalīsies vairākos bērnu drošībai veltītajos pasākumos. Tuvākie - no 19. līdz 21.maijam Jūrmalā norisināsies "Drošības skola Jūrmalas bērniem" sadarbībā ar Jūrmalas domi, bet 30.maijā Rīgā, Vērmanes dārzā sadarbībā ar Valsts policiju notiks drošības festivāls "Piedzīvojumu vasara 2015".

Pasākumu laikā bērni un viņu vecāki varēs iepazīties ar "Sadales tīkls" elektromontieru darba pienākumiem un aprīkojumu, apskatīt operatīvās izbraukumu brigādes automašīnu, kā arī uzzināt gan elektrodrošības noteikumus, gan pildīt izglītojoša rakstura uzdevumus.

Kā uzsver AS "Sadales tīkls" tehniskais direktors Raimonds Skrebs: "Ar nolūku mazināt bērnu elektrotraumu skaitu, mācību gada izskaņā tradicionāli pievēršam pastiprinātu uzmanību un īpašu vērību drošībai uzņēmuma elektroietaisēs. Katru gadu maijā un jūnijā norit ārpuskārtas drošības pārbaudes transformatoros, sadalnēs, u.c. Lai mazinātu riskus, "Sadales tīkls" speciālisti, apsekojot elektroiekārtas, pārbauda transformatoru apakšstaciju un sadaļņu durvis, brīdinājuma zīmes, nožogojumu. Šo pārbaužu laikā tiek apsekoti vairāki desmiti tūkstošu objektu."

Redzot bīstamu situāciju elektrolīniju un citu elektroietaišu tuvumā, iedzīvotāji aicināti nekavējoties ziņot, zvanot uz AS "Sadales tīkls" bojājumu pieteikšanas bezmaksas tālruni 80200404.

Tags

Draugiem.lv Jūrmalas dome Sadales tīkls
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form