Pētījums: Ar krūti barotiem bērniem veidojas labākas lasīšanas un pareizrakstības prasmes
Foto: PantherMedia/Scanpix

Neviens pārtikas veids nevar tik pilnvērtīgi apmierināt zīdiņa vajadzības kā mātes piens. jaunākie pētījumi liecina, ka ar krūti barotiem bērniem veidojas labākas lasīšanas un pareizrakstības prasmes nekā viņu vienaudžiem, kas baroti ar govs piena maisījumiem.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Zinātnieki atklājuši, ka jebkurš cits uzturs, piemēram, govs piena maisījumi, var traucēt normālu smadzeņu darbību un attīstību. Bet bērna barošana zīdaiņa vecumā ir viens no svarīgākajiem viņa aprūpes aspektiem. No pareiza uztura un veselīga organisma ir pilnībā atkarīga apziņas attīstība, kā arī pareiza smadzeņu un nervu sistēmas darbība.

Pēc piedzimšanas mazulis barojas ar jaunpienu - dzidru šķidrumu, ko krūtis izdala dažas dienas pirms mātes piena rašanās. Ar to bērns saņem antivielas un citus komponentus, kas nepieciešami dabiskās imunitātes attīstībai. Jaunpiens ir šķidrāks un dzidrāks par mātes pienu, savukārt mātes piens ir saldāks un ar barības vielām bagātāks nekā jaunpiens.

Pārtika, ko bērns saņem pēc dzimšanas, kļūst par pamatu viņa attīstībai. Ja mātes uzturs ir labi sabalansēts, un viņa bērnu baro ar krūti, mātes piens nodrošina visu nepieciešamo mazuļa sekmīgai attīstībai un turpmākai veselīgai dzīvei.

Lēmums par bērna barošanu ar mātes pienu vai tā aizvietotāju būtiski ietekmēs visu viņa dzīvi. zīdaiņa uzturs ir būtiski svarīgs ne tikai bērna fiziskajai, emocionālajai un garīgajai veselībai, bet arī viņa ģimenes attiecību attīstībai un kvalitātei.

Smadzeņu un nervu sistēmas darbība ir cieši saistīta ar kuņģa un zarnu trakta, kurā uzsūcas barības vielas, stāvokli. Govs piena maisījumu lietošana apgrūtina normālu gremošanas sistēmas darbību un tiek saistīta ar čūlaino kolītu, infekciozo caureju, kolikām un citiem gremošanas traucējumiem, kuri bieži izraisa uzvedības traucējumus. Bērniem, kuri cieš no govs piena maisījumu radītiem gremošanas traucējumiem, tiek novērota uzbudinājuma radīta raudāšana, sāpes zarnu kustību laikā un reizēm pat krampji.

Vai katrs piedzimst kā ģēnijs un kāda saistība ar zīdaiņa barošanu?

Ģēnijs ir cilvēks, kam jau agrā bērnībā piemīt dziļa izpratne par jēdziniem. Viņa uztvere, sapratne un atmiņa ievērojami pārsniedz parasta cilvēka spējas. Viņa smadzenes strādā komplicētāk un ātrāk, un viņš spēj veikt dažādus uzdevumus nesalīdzināmi labāk par līdzcilvēkiem.

Ļoti reti iespējams, ka kāds cilvēks jau piedzimst ģeniāls, tomēr ģēnija piedzimšana var atgadīties tikai vienlaicīgas vairāku apstākļu sakritības gadījumā. Tomēr īstenībā cilvēka kļūšanu par ģēniju var rūpīgi vadīt, novērot un realizēt.

Pārtika sāk ietekmēt bērnu jau pirms ieņemšanas, jo no tās ir atkarīga vecāku reproduktīvo šūnu un to ģenētisko faktoru kvalitāte. No mātes apēstās pārtikas ir atkarīgas viņas asiņu, šūnu un audu kvalitāte, un arī tēva spermas kvalitāte lielā mērā ir atkarīga no pārtikas, ko viņš ēd. Grūtniecības laikā auglis caur placentu saņem barības vielas tieši no mātes asinīm, kuru kvalitāte atkarīga no apēstās pārtikas.

Avots: A. Pandits un M.Pandita "Superuzturs bērna prātam" (izd.Zvaigzne ABC).

Tags

Ģēnijs Jaunpiens Krūtsbarošana Mātes piens
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form