Piecas mīlestības valodas. Vai zini savējo?
Foto: Shutterstock

Vai tu zināji, ka katram cilvēkam piemīt sava īpašā mīlestības valoda, ar kuru izteikt savas emocijas un jūtas? Vēl jo vairāk, interesanti, ka ar šo individuālo mīlestības valodu cilvēks jau piedzimst. Un šīs valodas izpratne sniedz iespēju cilvēkiem atrast kopīgu valodu un izveidot attiecības. Tā vismaz uzskata pasaulē populārais attiecību konsultants un bestsellera "Piecas mīlestības valodas" autors Gerijs Čepmens.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Jau pirms daudziem gadiem viņš radīja koncepciju par to, ka ikvienam cilvēkam ir sava mīlestības valoda. Atpazīt savu īpašo valodu nav grūti, galvenais – ielūkoties sevī un apkārtējos. Uzzini arī tu, kāda mīlestības valoda piemīt tev!

1. Apbrīnošana, apliecinājuma vārdi. Ar pārliecību var teikt, ka cilvēkam piemīt šī mīlestības valoda, ja cilvēks ļoti mīl, kad viņu apbrīno un slavē. Šādiem cilvēkiem viņam adresēti skaisti vārdi nozīmē ļoti daudz, viņi uzslavu dēļ ir gatvi kalnus gāzt. Viņiem ir ļoti svarīgi no citiem saņemt atzinību par paveiktajiem darbiem, labvēlību par kādām darbībām.

2. Kvalitatīvi pavadīts laiks. Cilvēkiem, kuriem piemīt šī mīlestības valoda, ir ļoti svarīga kopīga laika pavadīšana. No viņiem bieži var dzirdēt "izdarīsim to kopā", "uzklāsim galdu kopā", "aiziesim uz veikalu kopā", "novannosim mazo kopā".

3. Mīlestības darbi. Šajā valodā komunicē cilvēki, kuriem ļoti patīk rūpēties par citiem. Bieži to var just no mammām un vecmāmiņām, kurām uztaisīt pusdienas, izgludināt drēbes, uzšūt kleitu nakts laikā – ir līdzvērtīga mīlestības apliecināšana savam bērnam.

4. Fizisks pieskāriens. Droši vien esi ievērojis, ka cilvēkiem, kuriem ļoti patīk apkampties un ir tādi, kuriem tieši pretēji – nepatīk pieskārieni. Tad, lūk, šiem pirmajiem apskāvieni un pieskārieni – tas ir viņu veids, kā parādīt un sajust mīlestību. Šādi cilvēki noteikti centīsies paņemt tevi aiz rokas, piespiesties, nejauši pieskarties, palūgs tev "uztaisīt" masāžu. Arī dažiem bērniem ir ļoti svarīgi, ja vecāki viņus bieži apkampj un otrādi, tādā veidā izrādot un saņemot mīlestības apliecinājumu.

5. Dāvanu pasniegšana. Dāvanas, bez izņēmuma, patīk visiem, taču ir cilvēki, kuriem dāvanu saņemšana ir ļoti svarīga attiecību sastāvdaļa. "Bez dāvanām nav mīlestības" - tas ir viņu lozungs. Turklāt dāvanas izmēriem nav nekādas nozīmes. Pat paši mazākie uzmanības apliecinājumi dāvanas formātā, un tiem jābūt saņemtiem regulāri, šiem cilvēkiem radīs pārliecību, ka viņi ir vajadzīgi un mīlēti. Tādi cilvēki no tuvajiem gaida, ka, atgriežoties no ceļojuma, viņiem noteikti kaut ko atvedīs. Kad viņi iet ciemos vai viesus uzņem pie sevis mājās, tad viņi arī ļoti gaida "apdāvinātājus".

Grāmatas autors apgalvo, ka savas un partnera, un bērna mīlestības valodas atpazīšana palīdzēs veidot siltas, uzticīgas attiecības, kā arī ļaus vieglāk risināt konfliktus.

Seko "Delfi" arī Instagram vai Telegram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Attiecības ģimenē Mīlestība
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.
Lasi vēl
 

Comment Form