Piecas riskantas lietas, kas jāļauj pamēģināt bērniem
Foto: PantherMedia/Scanpix

Pasaule ir apsēsta ar ideju par bērniem drošas vides izveidošanu un nodrošināšanu. TED interaktīvajā seminārā ar savām idejām par to, kas patiesībā trūkst mūsdienu bērniem, pieredzē dalās Džīvers Tallijs, datorspeciālists, kas izveidojis "Niekošanās skolu" bērniem. Skolas mērķis ir iemācīt bērniem darīt lietas, kuras parasti vecāki aizliedz pat mēģināt, baidoties par sava bērna vai mantu drošību, vai arī stingri ievērojot likuma normas – "Bērns pie stūres!? Nemūžam!" G. Tallijs ir arī grāmatas "50 riskantas lietas, kas jums jāļauj pamēģināt saviem bērniem" autors.

Mēs dzīvojam pasaulē, kurā bērniem ļauts ņemt rokās tikai mīkstas, apaļas plastmasas lietas, ar kurām pilnīgi noteikti nekad un nekādos apstākļus nevarētu savainoties. Bet tas nekādā veidā neveicina izpratni par lietām un dzīvi kopumā, uzskata Tallijs. Tiklīdz tiek noteiktas stingras drošības robežas, bērniem tiek atņemta iespēja sadarboties ar pasauli, kurā viņiem nāksies dzīvot.

Par spīti labajiem centieniem un nolūkiem radīt superdrošu vidi, bērni tāpat vienmēr izdomās veidus, kā darīt to, kas viņiem ir interesants un, iespējams, riskanti. Tāpēc tēma patiesībā ir tieši par drošību, proti, kā veicināt bērnos radošumu, pārliecību par saviem spēkiem un iemācīt viņiem  izprasta apkārt esošos potenciālos riskus un bīstamās situācijas. Piecas lietas, kas noteikti jāļauj pamēģināt bērniem pirms tie pieauguši!

Comment Form