Plāno bērnam ballīti? Obligātās lietas, kas jāievēro gatavošanās procesā
Foto: PantherMedia/Scanpix

Bērna dzimšanas diena ir svarīga lieta. Bērns savu īpašo dienu gaida jau krietnu laiku pirms tās. Ja vecāki iecerējuši bērnam noorganizēt ballīti plašākam sveicēju lokam, noteikti pirms tam jāsagatavojas. Piedāvājam dažus ieteikumus, lai bērna dzimšanas dienas ballīte izdotos tāda, kādu to gaidījis pats jubilārs un viņa viesi.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Ievēro bērna vēlmes

Svarīgi atcerētos to, ka organizēta tiek bērnu ballīte. Tas nozīmē, ka ballītei ir jābūt tādai, kādu to vēlas jubilārs, nevis tādai, kādu to ir iecerējuši vecāki, jo ļoti bieži šīs vēlmes ir atšķirīgas.

Pasākuma vadītājs

Pasākuma vadītājam jeb tēlam ir jābūt tādam, kas bērnam ir aktuāls un saistošs, pasākuma svinību vietai ir jābūt tādai, kur bērnam patīk uzturēties, kur viņam nav bail, kur viņš iepriekš jau ir bijis.

Tuvojoties svinību laikam, ar bērnu vajadzētu aprunāties un noskaidrot, kur viņš gribētu svinēt savus svētkus, piedāvājot vairāku ssvinību vietu variantus. Ja plānojat uz ballīti aicināt pasākuma vadītāju, tad vajadzētu izzināt, kurš ir bērna iemīļotais multfilmu vai filmu tēls, ko viņš gribētu satikt dzīvē, un tādu iespēju viņam arī sniegt.

"Es atceros, kā reiz sēdēju pie galda ar kādu meitenīti, kurai bija ieplānota bērnu ballīte, un viņas mammu. Kad pajautāju, ko jūs gribētu redzēt kā pasākuma vadītāju, meitenīte priecīga iesaucās, ka būtu laimīga, ja ciemos ierastos Sniegbaltīte, uz ko mamma atbildēja:"Kāda vēl Sniegbaltīte, viņa vairs nav modē, aicināsim Supermenu!", atceras ballīšu organizētājs Rihards Čerkovskis, norādot, ka tā ir liela kļūda, jo, ja meitenītei septiņu gadu vecumā Supermens nav aktuāls, pastāv liela iespēja, ka pati jubilāre nebūs gandarīta par savu ballīti.

Tāpēc ir svarīgi rīkot ballīti atbilstoši bērna interesēm un vēlmēm, nevis, lai atstātu iespaidu uz citu bērnu vecākiem vai īstenotu savas bērnības vēlmes.

Pasākuma vadītājs ballīti padara īpašu, saplānotu un organizētu. Labam pasākuma vadītājam ir jābūt īstenam aktierim, kurš, ierodoties uz pasākumu, piemēram, kā pirāts, pats arī tic, ka ir īsts pirāts. Tādējādi viņš liek noticēt bērniem, ka tiešām ir īsts, un pārliecina arī vecākus par to, ka viņš nav parasts cilvēks, kas tikai pārģērbies karnevāla kostīmā.

Bērniem ir jānotic pasākuma vadītājam, tad ballīte izdosies sirsnīga, piedzīvojumiem bagāta un aizraujoša. Pasākuma vadītājs ar iztēles palīdzību bērnu ballīti pārvērtīs par īstu piedzīvojumu, kas norisināsies citā laikā, citā telpā un citā dimensijā.

Par pasākuma vadītāju nav ieteicams pārģērbties mammai vai tētim, jo mūsdienu bērni uzreiz sapratīs, ka kaut kas nav kārtībā, tādēļ bērniem zudīs ticamības moments brīnumiem un pasakām. Kāpēc gan mums viņiem to vajadzētu atņemt?

Ballītes viesi

Plānojot bērnu ballīti, ir jāņem vērā viesu skaits. Nevajadzētu saaicināt visus draugus no bērnudārza vai skolas, no pulciņiem, ko apmeklē jūsu jubilārs, radinieku vai draugu bērnus un kaimiņus. Ja ballītē ir vairāk nekā 20 bērnu, no kuriem puse, iespējams, nepazīst tik labi jubilāru, bet vienkārši ir atnākuši "iztrakoties", tad jubilāram tiek atņemts viņa "dienas tronis". Ir jādara viss, lai šajā dienā jubilārs būtu īpašākais un justos kā pasaules centrs, un visa uzmanība tiek pievērsta viņam. Ideālā ballītē viesu skaits nepārsniedz 10 bērnu, tad viņi visi kopā var aktīvi un interesanti pavadīt laiku, jubilārs var sajusties kā komandas kapteinis, un ballīte būs radoša, rosīga un izdevusies.

Ballītes programma

Neatkarīgi no vietas, kur esat nolēmuši rīkot ballīti, tās ilgumam nevajadzētu pārsniegt divas stundas. Pieredze rāda, ka viena stunda ir par maz, bet trīs - par daudz.

Divas stundas ir ideālais laiks, lai bērni pēc tam nebūtu pārguruši un nebūtu par daudz iespaidu.

Ieteicamā ballītes programma:

- 10 minūtes bērni adaptējas uzreiz pēc ierašanās ballītē;

- 10 minūtes viņi visi kopā iepazīstas cits ar citu un ar pasākuma vadītāju;

- 50 minūtes ir pilnīgi pietiekami spēlēm, lai bērni būtu aktīvi nodarbināti;

- 15 minūtes nepieciešama neliela pauze, kad bērni var paēst, padzerties un atpūsties;

- 20 minūtes radošā aktivitāte, kas atšķiras no spēlēm ar tempu un uzdevumu, piemēram, likt visiem kopā apgleznot kartona kuģi vai celt smilšu pili, vai iestudēt teatrālu uzvedumu;

- 15 minūtes jubilāra sveikšana, dzimšanas dienas dziesmas dziedāšana, kūkas ēšana.

Izmantota Riharda Čerkovska grāmata "Lieliskas bērnu ballītes rokasgrāmata".

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Bērni Bērnu ballīte
43475707
Bērndārznieka aktivitātes
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.
Lasi vēl
 

Comment Form