Policija divreiz atsaka izmeklēt lietu pret bērnunama vadītāju par bērna korespondences noslēpuma pārkāpšanu
Foto: Shutterstock

Tiesībsargs pagājušajā gadā saņēmis iesniegumu par bērna tiesību uz korespondences noslēpumu pārkāpumu Jūrmalas pilsētas pašvaldības iestādē "Sprīdītis". Bērnam bija atsūtīta ierakstīta vēstule, kura viņam netika atdota slēgtā aploksnē. Aploksne bez bērna ziņas, piekrišanas un klātbūtnes tika atvērta, vairāki darbinieki iepazinās ar korespondences saturu, pārkāpjot Satversmes 96. pantā noteiktās tiesības uz korespondences neaizskaramību.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Minētais gadījums aprakstīts Tiesībsarga biroja publicētajā darbības pārskatā par 2020. gadu, kur dažādos aspektos atspoguļo, kā tā speciālisti palīdzējuši risināt dažādus jautājumus, kas saistīti ar bērnu tiesību ievērošanu.

Par bērna korespondences noslēpuma pārkāpšanu tiesībsargs vērsās Valsts policijā un lūdza uzsākt kriminālprocesu par korespondences noslēpuma tīšu pārkāpšanu. Policija pieņēma lēmumu par atteikšanos uzsākt kriminālprocesu, un tas tika pārsūdzēts Jūrmalas pilsētas prokuratūrā, kas lēmumu atcēla un uzsāka kriminālprocesu par bērnam adresētas korespondences noslēpuma tīšu pārkāpšanu. Taču Valsts policija atkal pieņēma lēmumu par kriminālprocesa izbeigšanu, un 2020. gada nogalē tiesībsargs to pārsūdzēja Jūrmalas pilsētas prokuratūrā.

Noskaidrots, ka bērnunama vadītāja arī iepriekš bērnam adresētās vēstules atvērusi bez viņa klātbūtnes un piekrišanas. Vadītājas norādītais, ka bērnam, ja viņš vēlas, lai viņam adresētās vēstules tiktu atvērtas tikai viņa klātbūtnē, bija jāvēršas pie vadītājas ar iesniegumu, liecina par regulāriem bērna tiesību uz korespondences neaizskaramību pārkāpumiem un bērna pamattiesību ignorēšanu, norāda tiesībsargs.

Minētā iestāde "Sprīdītis" ir Jūrmalas pilsētas domes izveidota un tās padotībā esoša iestāde, kas sniedz ilgstošas sociālās aprūpes un sociālās rehabilitācijas pakalpojumus bērniem bāreņiem un bez vecāku gādības palikušajiem bērniem, kā arī krīzes situācijā nokļuvušajiem bērniem.

Lai ierobežotu dezinformācijas kampaņu izplatību, portāls "Delfi" apturējis iespēju komentēt rakstus

Tags

Tiesībsargs Valsts policija
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form