Polijā piedzimuši sešīši
Foto: Shutterstock

Pirmdien, 20. maijā, Poliju pāršalca prieka vēsts. Krakovas pilsētā 29 gadus veca sieviete dzemdējusi sešīšus. Portāls "Washington Post" vēsta, ka tiek uzskatīts – šie ir pirmie sešīši valsts vēsturē.

Sešīši – četras meitenes un divi zēni – pasaulē nāca ar ķeizargrieziena palīdzību. Viņi saules gaismu ieraudzīja 29. grūtniecības nedēļā.

Krakovas universitātes slimnīcas pārstāve Marija Vlodkovska "Washington Post" paziņoja, ka zīdaiņu svars ir atšķirīgs – vieglākais no viņiem sver 890 gramus, bet smagākais 1300. Kaut mazuļi jūtas labi, tie uz laiku ir ievietoti inkubatorā, lai palīdzētu viņiem pilnvērtīgi attīstīties. Arī māte jūtas ļoti labi, ir smaidīga un priecīga par lielo notikumu.

Portāls atklāj, ka tikai viena no aptuveni pieciem miljardiem grūtniecību rezultējas ar sešīšu nākšanu pasaulē. "Tā ir pirmā reize Polijas vēsturē, kad māte dzemdē sešus mazuļus, un arī pasaulē šī ir ļoti reta parādība," paziņoja slimnīcas jaundzimušo nodaļas vadītājs, profesors Ričards Lauterbahs. Viņš piebilst, ka sešīšu nākšana pasaulē esot bijis pārsteigums visiem, tā skaitā arī ārstiem un vecākiem, jo bija gaidāmi pieci mazuļi. "Mēs bijām sagatavojuši piecus inkubatorus, taču, kad visi mazuļi bija izņemti, tika pamanīts vēl viens – meitenīte," "TVN24" atklāja Lauterbahs.

Prieks par sešīšu nākšanu pasaulē gluži kā vilnis pāršalca visu Poliju. Jaunos vecākus sociālajā vietnē "Twitter" sveica Polijas prezidents un citas amatpersonas. Arī Krakovas pilsētas futbola komanda nepalika sveicienu parādā. Viņi jaunajai ģimenei piedāvāja iespēju visas dzīves garumā saņemt bezmaksas biļetes uz komandas spēlēm.

Mājās savus jaunos brāļus un māsas, kā arī vecākus gaida ģimenes pirmdzimtais, kurš ir divarpus gadus vecs. Tagad viņš lepni sevi var saukt par lielo brāli.

2008. gadā tajā pašā slimnīcā pasaulē nāca piecīši, no kuriem visas bija meitenes. Nesen viņi kopā ar vecākiem apciemoja slimnīcas personālu.

Tags

Polija Dzemdības Jaundzimušais (0-1 mēnesis)
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form