Prezidents un citi sabiedrībā zināmi cilvēki vadīs mācību stundas, lai iedvesmotu skolēnus
Foto: F64

Laikā no 23. līdz 26. novembrim norisināsies "Iespējamās misijas" akcija "Iedvesmo mācīties!". Tās laikā 36 atzītākie savas jomas profesionāļi, tostarp Valsts prezidents Raimonds Vējonis, dosies uz dažādām Latvijas skolām, lai iejustos skolotāja godā, vadītu vienu mācību stundu un, pastāstot par savu mācīšanās un darba pieredzi, iedvesmotu skolēnus izvirzīt augstākus mērķus un būt neatlaidīgiem to sasniegšanā.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

"Skolotāja loma mūsdienās ir ļoti tuva organizācijas vadītāja lomai - noteikt klases kopīgos mērķus, palīdzēt katram skolēnam saprast individuālos mērķus, sekot to izpildei, motivēt un nodrošināt, ka skolēniem ir iespēja tos sasniegt. Gan motivācijai, gan apguvei ļoti svarīgi ir parādīt zināšanu un prasmju pielietojumu dzīvē. Tieši šādu iespēju šonedēļ nodrošina akcijas "Iedvesmo mācīties!" viesi," uzver "Iespējamās misijas" direktors Mārtiņš Kālis.

Akcijas mērķis ir ienest "reālo dzīvi" skolās, lai rādītu skolēniem pēc iespējas pilnīgāku priekšstatu par dažādu jomu un profesiju darba ikdienu, tajās nepieciešamajām zināšanām un prasmēm.

Akcijā Valsts prezidents vadīs audzināšanas stundu Rīgas Ostvalda vidusskolas 12. klases skolēniem, runājot par videi veselīgu dzīvesveidu, sportists Aigars Fadejevs ar Siguldas pilsētas vidusskolas 10. klases skolēniem audzināšanas stundā sarunāsies par dzīvi, Nacionālo bruņoto spēku komandieris Raimonds Graube 5.-10. klašus skolēniem Kauguru vidusskolā stāstīs par to, kā kļūt par ģenerāli. Akcijā piedalīsies arī Delfi.lv galvenais redaktors Ingus Bērziņš, kurš Slokas pamatskolas 9. klases skolēniem vadīs latviešu valodas stundu, lai runātu par valodas zināšanām un karjeras iespējām

Iespējamā misija ir 2008. gadā izveidota izglītības programma, kas pastāv, lai nostiprinātu izglītību kā vērtību Latvijā. Tās dibinātāji – "Swedbank", "Lattelecom", "Ideju partneru fonds" – un atbalstītāji uzskata, ka kvalitatīvas izglītības pamats ir labs skolotājs, tāpēc tā ik gadu piesaista darbam skolā labākos augstskolu absolventus un palīdz viņiem kļūt par iedvesmojošiem skolotājiem.

Programmas mērķis ir nodrošināt, lai katrs bērns Latvijā saņem kvalitatīvu izglītību, kas attīsta viņa spējas, kā arī motivāciju un prasmes mācīties mūža garumā, jo Latvijas sekmīgas attīstības pamats ir gudri, radoši un prasmīgi cilvēki.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Aigars Fadejevs Iedvesmo mācīties! Iespējamā misija Tet Raimonds Graube Raimonds Vējonis Swedbank
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.
Lasi vēl
 

Comment Form