Priekšlaikus dzimušiem bērniem labvēļi uzdāvina jaunu 'ligzdiņu'
Foto: Publicitātes foto

Bērnu slimnīcas paši mazākie pacienti, priekšlaikus dzimušie bērniņi, saņēmuši ļoti īpašu dāvanu – ligzdiņu, kā to sirsnīgi dēvē mediķi, kur augt un attīstīties pašā dzīves sākumā. Neonatoloģijas klīnikā ik gadu ārstējas vidēji 1100 jaundzimušie bērni. Ap 350 ir priekšlaikus dzimuši, no kuriem vidēji 45 ir vieglāki par 1000 gramiem.

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Kā portālu Cālis.lv informēja Bērnu slimnīcas fonda vadītāja Liene Dambiņa, dāvanu pasniedza uzņēmums "Cabot Latvia".

"Atbalstīt Bērnu klīnisko universitātes slimnīcu bija mūsu darbinieku iniciatīva. Daudziem no mūsu darbiniekiem un viņu ģimenēm ir katram savs stāsts par pavadīto laiku slimnīcā, līdz ar to izvēlējāmies atbalstīt to, kas bija vistuvākais mūsu sirdīm," saka uzņēmuma vadītāja Hetere Elisa.

"Cabot Latvia" sadarbību ar slimnīcu sāka pagājušajos Ziemassvētkos, kad tika sagādātās dāvanas Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas ķirurģijas nodaļas mazajiem pacientiem. Uzņēmuma darbinieki arī saziedoja līdzekļus trīs jaunu specializētu krēslu iegādei māmiņām ar priekšlaicīgi dzimušiem bērniem, bet daži darbinieki ieguldīja savu roku darbu, uzšujot jaunas sedziņas, kuras slimnīca izmanto, lai apsegtu inkubatorus.

Kā uzsver Dambiņa, neonatālā periodā bērnu ārstniecība un aprūpe no gada uz gadu tiek uzlabota, sekojot uz pierādījumiem balstītiem atzinumiem, rekomendācijām. Klīnikas darbā tiek izmantotas dažādas mūsdienīgas diagnostikas, ārstniecības un aprūpes metodes un principi, kuru efektivitāte pierādīta starptautiskos pētījumos un vadošajās ārvalstu klīnikās.

Inkubators ir "mājvieta" priekšlaikus dzimušiem bērniem, kamēr viņi sasniedz vismaz 1600 gramu svaru vai jebkuram jaundzimušajam, kuram nepieciešama īpaša vide un aprūpe. Inkubatoros var uzstādīt katrai situācijai atbilstošu un nepieciešamu mikroklimatu, piemērot siltuma, mitruma, klusuma režīmu. Tāpat iespējams "ligzdiņu", kurā guļ mazulis, piemērot iespējami tuvu apstākļiem, kas bija, esot mammas vēderā. Klīnikā gada laikā katrā inkubatorā aug un attīstās 32 - 35 bērni.

Jaundzimušo inkubators ir ārstēšanas procesa pamatā un tā neatņemama sastāvdaļa, kas nodrošina jaundzimušo dzīvībai nepieciešamo īpašo siltuma, mitruma un skābekļa līmeni, kā arī aizsargā pret ārējo infekciju. Caur speciālām atverēm tiek nodrošinātas visas medicīniskās manipulācijas, medikamentu ievade, kā arī rentgenizmeklēšana, netraumējot un lieki nepārvietojot jaundzimušo, kam miers un klusums ir vitāla dzīves nepieciešamība.

Precīza specifiskās inkubatora vides - temperatūras, skābekļa un mitruma līmeņu- nodrošināšana,kas nepieciešama jaundzimušajiem no pirmajām dzīves dienām līdz dažu mēnešu vecumam (0.01-0.2% no kopējā cilvēka dzīves vidējā ilguma), atstāj iespaidu uz tālāko cilvēka veselību un dzīves kvalitāti.

Tags

Bērnu klīniskā universitātes slimnīca Bērnu slimnīcas fonds Priekšlaikus dzimis bērns
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form