Psiholoģes pārdomas par tēmu – kāpēc ir vērts gaidīt to 'Īsto' cilvēku
Foto: PantherMedia/Scanpix

"Kaut kad es izlasīju, ka mīlestība starp vīrieti un sievieti uzplaukst uzreiz un vienlaicīgi. Un es tam piekrītu. Viss, kas notiek ne sinhroni, - tas ir "viss cits", taču no tā diezin vai izaugs mīlestība," tā savu pārdomu rakstu portālā Adme.ru sāk psiholoģe Lilija Ahremčika.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

"Jūs varat iebilst, ka ziniet daudz pāru, kad sākumā viņa stipri, stipri mīlēja un apprecināja ar sevi, bet pēc tam vīrietis, vairākus gadus vēlāk, sāka mīlēt sievu. Vai arī vīrietis gadiem ilgi bez atbildes mīlēja sievieti, bet tad viņa kādā brīdī pēkšņi viņu ieraudzīja un iemīlējās. Ļaujiet tam neticēt. Visticamāk, es sliecos domāt, ka otrai pusei šādā gadījumā radās kādas sekundāras, iespējams, zemapziņas vadītas priekšrocības, komforts, pārliecība par nākotni, atbrīvošanās no bailēm par vientulību un tamlīdzīgi.

Ķīmija, fluīdi, iemīlēšanās – tā rodas uzreiz, kad satiekas divi, kuri spējīgi izveidot pāri. Protams, nav teikts, ka viņiem pietiks pacietības, izturības un spēja attiecības attīstīt līdz mīlestībai, taču šāda iespēja viņiem ir sniegta. Notiek pēkšņa un tūlītēja "saķeršanās". Abi jūt, abi saprot, abiem ir interesanti.

Ja tev pēc pirmajiem randiņiem sākas kaut kas līdzīgs šim – "nepiezvanīja", : teica – bet neatbrauca", "ziņojumu saņēma – bet neatbildēja", "mēnesi domāja par attiecībām", "saspringti strādāja, nebija laika privātajai dzīvei", "aizgāja ar draugiem spēlēt volejbolu, pārcelsim tikšanos" un līdzīgi, nelolo ilūzijas. Tas viss ir reāls absurds. "Tas" starp jums neatgadījās. No šī brīža tu sāksi grūti un saspringti būvēt attiecības, turklāt ar to, kuram tu absolūti neesi vajadzīga.

Kad cilvēki sajūt šo ķīmiju, viņi abi cenšas sargāt viens otra jūtas. Tas otrs nemanot nepazudīs, jo viņš jūt, cik tev tas būtu sāpīgi. Tas otrs tevi neatstās bez atbildes, jo viņš sargā jūsu attiecības un tavu noskaņojumu. Tas otrs neuzstās uz brīvām attiecībām vienkārši tāpēc, ka viņš nespēj vairs ne par ko citu domāt, kā vien par tevi. Tas otrs visu laiku būs ar tevi, un tu to jutīsi. Jūs neuztrauksieties par to, vai starp jums ir kāda saikne, jo pastāvīgi jutīsiet apstiprinājumu jūtām un emocijām, kas saistītas vienam ar otru. Tas otrs ar tevi būs patiess un atklāts, un arī tu tāda vēlēsies būt.

Pats galvenais – tici, ka "Tas īstais cilvēks" ir pelnījis, lai viņu gaidītu. Nē, ne tā. Viņš ir pelnījis to, lai dzīvotu un ticētu. Psiholoģe

Ziniet, man šķiet, ka mēs krītam dažādās galējībās tikai viena iemesla pēc: mēs neprotam pacietīgi gaidīt "To īsto cilvēku". Ja jaunībā mēs sevi vēl neizprotam un nesaprotam, kas mums vajadzīgs, tādēļ arī laimes vietā saņemam pieredzi, tad jau nobriedušā vecumā un ar pacietību, un ar savu brīvības sajūtu, un iekšējo laimi viss notiek daudz labāk.

Jūs varat pavaicāt, ko darīt ar tiem, kuri tā arī nesagaida, kuriem ir 40, 50 un 60 gadu un tā arī palikuši vieni – bez otras pusītes? Atbildēšu: šajā gadījumā var būt dažādas situācijas. Kurš nu ir pārī ar cilvēku, ar kuru nevajadzētu būt kopā, un turpmāk ir "aizslēdzis" priekš sevis visus citus variantus. Kurš ir izlēmis, ka viņam pietiek, un lieliski iekārtojis savu dzīvi vienatnē. Kāds uzskata, ka "visi vīrieši (sievietes)…", un pārstājis redzēt cilvēkus tādus, kādi tie ir. Ar šādu attieksmi visi šie cilvēki paši sev ir uzlikuši "bezlaulības vainagu".

Taču ir cita tipa cilvēki, kuri priecājas par dzīvi jebkurā vecumā, ciena katru dzīves mirkli un katras sajūtas, mīl pasauli un cilvēkus, mīl sevi un tic, ka no septiņiem miljardiem pasaules iedzīvotāju kaut kur dzīvo tas, kurš ir radīts tev. Kāds spēj dzirdēt sevi, mācās svešvalodas bez jebkāda mērķa, bet vēlāk laimi atrod citā valstī. Kāds raksta dzeju, kuri vīrusu veidā izplatās interneta vidē, un tādā veidā atrod otru cilvēku. Kāds nodarbojas ar zinātnisko darbību un vienreiz konferencē atrod savu likteni. Katram ir sava recepte.

Pats galvenais – tici, ka "Tas īstais cilvēks" ir pelnījis, lai viņu gaidītu. Nē, ne tā. Viņš ir pelnījis to, lai dzīvotu un ticētu."

Seko "Delfi" arī Instagram vai Telegram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Attiecības Mīlestība
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.
Lasi vēl
 

Comment Form