PTAC brīdina par vairākām bērnu veselībai bīstamām rotaļlietām un ikdienas precēm
Foto: Publicitātes attēli

Bērniem domātām precēm būtu jābūt visaugstākajā kvalitātē, taču nereti tirdzniecībā parādās ne tik labas lietas, varētu pat teikt – bērna veselībai bīstamas, un tieši par tādām savā mājaslapā brīdina Patērētāju tiesību aizsardzības centrs (PTAC).

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Lūk, virkne bērnu preču, kuras ir atzītas par nedrošām!

Bērnu staigulis "Baninni Rosco", kura izcelsmes valsts nav zināma. PTAC atzīmē, ka staigulim pastāv savainošanās risks, jo preces izturība ir nepietiekama.

PTAC brīdina par vairākām bērnu veselībai bīstamām rotaļlietām un ikdienas precēm
Foto: Publicitātes attēli

Koka rotaļlieta "Hongji Toys Stacking Ring", kuras izcelsmes valsts ir Ķīna. Secināts, ka šī rotaļlieta var radīt savainošanās risku – bērns var nokrist uz rotaļlietas izvirzītās daļas un gūt ievainojumus.

Zīdaiņu rotaļlieta "Wimzle", kuras ražotājs un izcelsmes valsts nav zināma. PTAC uzskata, ka šī rotaļlieta var radīt aizrīšanās risku, jo rotaļlietas daļas var atdalīties un izraisīt aizrīšanos.

Bērnu augstais krēsls "Lorelli" – modelis "Primo". Izcelsmes valsts: Bulgārija. Šis krēsls var radīt savainošanās risku. PTAC akcentē, ka krēsls nav pietiekami stabils un var viegli apgāzties. Bērns var nokrist un gūt traumas.

Ceļojuma gultiņa "Fillikid" (raksta titulbildē – red.), kuras izcelsmes valsts ir Ķīna. Arī šī bērniem domātā prece, PTAC ieskatā, var radīt savainošanās risku. Gulta nav pietiekami stabila un var viegli apgāzties. Bērns var izkrist no tās un gūt ievainojumus.

Bērnu skrejritenis "ScooTer 3in1", kas paredzēts bērniem līdz 25 kilogramiem. Nedz ražotājs, nedz izcelsmes valsts nav zināma PTAC norāda, ka šis skrejritenis var radīt savainošanās risku – tā lietošanas laikā bērna pirksti var iesprūst spraugās starp kustīgajām daļām un tikt ievainoti.

Bērnu autosēdeklītis "Kinderkraft Mink", kas paredzēts bērniem līdz 13 kilogramiem ķermeņa svara. Atsaukti tiek vairāku modeļu numuri, ar kuriem plašāk vari iepazīties PTAC mājaslapā, kur arīdzan vari uzzināt, kādās tirdzniecības vietās šīs visas bīstamās preces ir tirgotas. Izcelsmes valsts: Ķīna. Tiek brīdināts, ka šis autosedeklītis var radīt savainošanās risku, jo viena no roktura stiprinājuma daļām var kļūt vaļīga, kā rezultātā, nesot sēdeklīti ar bērnu, sēdeklītis var atdalīties no roktura un bērns var izkrist un gūt ievainojumus.

Ja esi iegādājies kādu nedrošu preci, zini savas tiesības – ja tev ir pirkuma apliecinošs čeks, tu vari vērsties pie tirgotāja, lūdzot to apmainīt vai saņemt atpakaļ naudu. Bet plašāk par patērētāja tiesībām lasi PTAC mājaslapā.

Tags

Nedrošas rotaļlietas Patērētāju tiesību aizsardzības centrs Rotaļlietas
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form