Radīta interaktīva spēle jauniešiem, lai palīdzētu izvēlēties nākotnes profesiju
Foto: Publicitātes foto

Karjeras nedēļai tuvojoties, Valsts izglītības attīstības aģentūra (VIAA) sociālajā tīklā "Draugiem.lv" ir izveidojusi interaktīvu spēli "Atver profesiju durvis". Sākot ar 14. septembri, tā jauniešus iepazīstina ar profesiju daudzveidību, izceļot specifiskās zināšanas, prasmes un personības īpašības, kas nepieciešamas, lai veiksmīgi darbotos dažādās profesijās.

"Jauniešu priekšstati par profesijām bieži vien ir nepilnīgi, iztrūkstot zināšanām par pienākumiem, ko veic konkrētu profesiju pārstāvji. Jaunieši ne vienmēr zina, kāda izglītība nepieciešama profesijā strādājošajiem. Mēs radījām šo spēli ar sacensības elementiem, lai jaunieši interaktīvā veidā iepazītu profesijas un uzzinātu par tām ko jaunu," portālam "Cālis.lv" atklāj VIAA Informācijas un karjeras atbalsta departamenta direktore Aleksandra Joma.

Spēle veidota divos līmeņos. Pirmajā līmenī dalībniekiem ir jāatver astoņas profesiju durvis, uzminot profesiju pēc sniegtā apraksta. Savukārt otrajā līmenī jauniešiem būs jādodas uz Karjeras nedēļas pasākumiem, lai uzzinātu unikālo kodu, ko ievadīt spēlē, tā iegūstot papildu punktus. Aktīvākajiem un veiksmīgākajiem spēlētājiem būs iespēja saņemt vērtīgas balvas.

Digitālā spēle "Atver profesijas durvis" pieejama šeit. Spēles otrais līmenis būs atvērts no 7. oktobra.

Karjeras nedēļa ir pasākumu cikls, kura laikā jauniešiem ir iespēja iepazīt un plānot savu nākotnes nodarbošanos, tikties ar dažādu profesiju pārstāvjiem, apmeklēt uzņēmumus un karjeras konsultācijas. Tāpat jaunieši var piedalīties radošajās darbnīcās un konkursos, kā arī laimēt balvas.

Šogad Karjeras nedēļa norisināsies vienlaikus 19 Latvijas pilsētās un novados: Rīgā, Cēsīs, Jelgavā, Jēkabpilī, Gulbenē, Kuldīgā, Liepājā, Ventspilī, Rojā, Rēzeknē, Daugavpilī, Valmierā, Alūksnē, Saldū, Ogrē, Lielvārdē, Talsos, Dagdā un Preiļos.

Karjeras nedēļu no 12. līdz 16. oktobrim organizē VIAA sadarbībā ar Latvijas pilsētu un novadu pašvaldībām un izglītības pārvaldēm. To atbalsta Eiropas Komisijas programma "Erasmus+" Karjeras konsultēšanas un informācijas tīkla "Euroguidance" ietvaros.

Pasākumu programma šajās pilsētās un novados pieejama šeit.

Source

Cālis.lv

Tags

Jaunietis Profesijas Valsts izglītības attīstības aģentūra
Pamanījāt kļūdu?
Iezīmējiet tekstu un nospiediet Ctrl + Enter!

Stingri aizliegts DELFI publicētos materiālus izmantot citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai jebkur citur, kā arī jebkādā veidā izplatīt, tulkot, kopēt, reproducēt vai kā citādi rīkoties ar DELFI publicētajiem materiāliem bez rakstiskas DELFI atļaujas saņemšanas, bet, ja atļauja ir saņemta, DELFI ir jānorāda kā publicētā materiāla avots.

Comment Form