Radīta mākslas piedzīvojumu karte bērniem mākslinieka Tīdemaņa iepazīšanai
Foto: Andrejs Strokins

Mūkusalas Mākslas salons sadarbībā ar rakstnieci Luīzi Pastori radījis mākslas piedzīvojumu karti bērniem, kas jaunākajiem skatītājiem ļaus tuvāk iepazīt mākslinieku Jāni Ferdinandu Tīdemani viņa 120. jubilejai veltītajā izstādē "Maestro grandiozo".

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

"Iepazīstināt bērnus ar mākslinieku Jāni Tīdemani ir ļoti viegli – viņš ir bērniem draudzīgs mākslinieks. Dēkainā dzīve, mākslinieciskie paņēmieni un atspoguļotie sižeti ir labs sākums piedzīvojumam," atzīst rakstniece Luīze Pastore.

Izmantojot piedzīvojumu kartes atjautības un radošo uzdevumu taku, bērniem ir iespēja patstāvīgi – bez skolotāja vai gida palīdzības – izdzīvot mākslinieka Jāņa Ferdinanda Tīdemaņa dēku pilno dzīvi, iepazīstot to ar mākslinieka nozīmīgāko mākslas darbu palīdzību. Kopā ar piecpadsmitgadīgo mākslinieku – tobrīd vēl jūrnieku – bērni "iekāps kuģī", lai iepazītu pasauli ar Tīdemaņa acīm, dodoties ceļojumos gleznās cauri visai mākslinieka dzīvei.

"Vissvarīgākais, lai bērnam izstādes apmeklējums kļūtu par patīkamu notikumu vai, vislabāk, aizraujošu piedzīvojumu, nevis vienkārši izglītojoša rakstura pasākumu. Un vēl labāk, ja bērni sastopas ar mākslu, paši nemaz nemanot, ka tapuši šajā jomā par kripatiņu gudrāki," pārliecināta Luīze Pastore. "Tāpēc ir svarīgi, lai mākslas izpēte notiktu aizraujošā un izklaidējošā veidā. Nav nepieciešams par katru cenu iepazīstināt bērnus ar visu pieejamo mākslu izstādē, virspusēji paskrienot tai garām – svarīgāk ir piesaistīt viņu uzmanību konkrētiem darbiem un veltīt tiem vairāk laika. Tādējādi tie iespiedīsies atmiņā uz palikšanu."

Radīta mākslas piedzīvojumu karte bērniem mākslinieka Tīdemaņa iepazīšanai
Foto: Andrejs Strokins

Piedzīvojumu karte radīta patstāvīgam darbam vai darbam komandās jaunākā skolas vecuma bērniem (2. – 6. klase), savukārt jaunāki bērni uzdevumu taku spēs iziet ar pieaugušā palīdzību.

Rakstniece Luīze Pastore ir apbalvoto bērnu grāmatu "Maskačkas stāsts" un sērijas "Mākslas detektīvi" autore, par grāmatām saņēmusi Latvijas Literatūras gada balvas, Starptautisko Jāņa Baltvilka balvu bērnu literatūrā, iekļauta starptautiskajā "The White Ravens" sarakstā, tulkota angļu valodā. Vadot radošās darbnīcas Latvijas skolu un bibliotēku bērniem, ar sērijas "Mākslas detektīvi" palīdzību rosina jaunākā skolas vecuma bērnu interesi gan par lasīšanu, gan stāstu radīšanu, savukārt detektīvžanru un spēles elementus izmanto kā instrumentus, ar kuru palīdzību iepazīstināt bērnus ar Latvijas mākslas vēstures nozīmīgākajām personībām un notikumiem.

Piedzīvojumu kartes grafikas dizainu veidojusi Madara Krieviņa. Izstāde "Maestro grandiozo. Jānim Ferdinandam Tīdemanim 120" Mūkusalas Mākslas salonā skatāma līdz 2018. gada 31. janvārim. Ieeja izstādē un piedzīvojumu karte pieejama bez maksas.

Seko "Delfi" arī Instagram vai Telegram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Jānis Tīdemanis Mūkusalas Mākslas salons
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form