Raiņa un Aspazijas mājā ģimenes varēs veidot mākslinieciskas kolāžas
Foto: Privātā arhīva foto

Sesydien, 3. novembrī, pulksten 11 pirmsskolas un sākumskolas vecuma bērni kopā ar vecākiem ir aicināti uz darbnīcu "Noskaņas pasaulītes" Raiņa un Aspazija mājā Rīgā, Baznīcas ielā 30.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Darbnīcas mērķis ir paskatīties uz dzejas daudzslāņainību, pievēršot uzmanību vārdiem, kas to veido, un dažādajiem veidiem, kā tos var interpretēt un kā tie savstarpēji mijiedarbojas. Māksliniece Ella Mežule vadīs bērnus un vecākus ceļojumā cauri vārdu mežam, pakavējoties pie individuālām sajūtām un domām. Kopā lasot Aspazijas un Raiņa dzeju, būs iespēja veidot mazas atmosfēriskas kolāžas –pasaulītes, caur krāsu, formu, līniju un asociatīviem zīmējumiem. Ella Mežule arī pati savos darbos bieži spēlējas ar zīmju dažādo un daudzpusīgo uztveri, radot gan gleznas, gan ilustrācijas.

Māksliniece jau vairāk nekā deviņus gadus ir studējusi glezniecību un dažādu cita veida mākslu, savas zināšanas papildinot gan Īrijā, gan Itālijā. Viņas darbi ir tikuši izstādīti Lietuvā, Igaunijā, Īrijā, Beļģijā, Latvijā, Itālijā un daudz kur citur. 2016. gadā Ella saņēma Brederlo von Sengbusch mākslas prēmiju, bet 2017. gadā viņa saņēma Valdemāra Tones stipendiju, vēsta Memoriālo muzeju apvienības pārstāvis Kristaps Zalāns.

Darbnīca "Noskaņu pasaulītes" ir sestā no septiņām nodarbībām ģimenēm, kas no jūnija līdz decembrim notiek Raiņa un Aspazijas mājā. Piecas mākslinieces – Ilze Aulmane, Ieva Baumgarte, Līva Kaprāle, Ella Mežule un Eva Vēvere, izmantojot dažādas tēlotājmākslas tehnikas (grafiku, glezniecību, tekstila dizainu u.c.) un rosinot bērnus un vecākus iepazīt Aspazijas un Raiņa tekstus, sniegs iespēju ģimenēm radoši darboties kopā, veidojot savus mākslas darbus.

Darbnīcas ilgums ir divas stundas. Vecāki aicināti aktīvi piedalīties.

Interesenti aicināti pieteikties iepriekš, rakstot uz e-pastu dora.pauzere@memorialiemuzeji.lv vai zvanot pa tālruni 29572469.

Ieeja ģimenēm ar bērniem – trīs eiro.

Foto un video materiāli tiks publicēti interneta resursos un izmantoti muzeju publicitātes pasākumos.

Vairāk informācijas atradīsi šeit.

Seko "Delfi" arī Instagram vai Telegram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Aspazija Bērni Dzeja Māksla bērniem Rainis
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form