RCB aicina bērnus uzlabot lasītprasmi ar kanisterapijas palīdzību

RCB aicina bērnus uzlabot lasītprasmi ar kanisterapijas palīdzību
Foto: Shutterstock

Septembrī Rīgas Centrālajā bibliotēkā (RCB) un desmit tās filiālbibliotēkās bērniem būs iespēja izmēģināt kanisterapijas nodarbības, kuru laikā viņi varēs lasīt priekšā speciāli apmācītam sunim, tādā veidā zaudējot bailes, uzlabojot pašapziņu un pārliecību par savu lasītprasmi.

Visā pasaulē, arī Latvijā pieaug bērnu skaits ar runas un valodas attīstības aizturi vai traucējumiem. Galvenās ar lasītprasmi saistītās problēmas ir motivācijas trūkums, logopēdiskas problēmas, kā arī vāja izpratne par izlasīto. Turklāt bērni, kas slikti runā vai lasa, bieži vien tiek izstumti no dažādās jomās attīstītāko vienaudžu vidus, kas traumējoši iedarbojas uz cilvēku visā viņa dzīves garumā.

Kanisterapija (tulkojumā no latīņu valodas "canis" nozīmē "suns") ir dziedināšana saskarsmē ar speciāli piemeklētiem un apmācītiem suņiem. Suns nevērtē lasījumu un nekritizē par kļūdām, tādējādi zūd psiholoģiskās barjeras, bērns atbrīvojas, aug viņa pašapziņa un pārliecība par savu varēšanu arī citās, ar lasīšanu nesaistītās dzīves jomās. Turklāt tiešs kontakts ar suņiem māca bērniem labestību, rūpes un līdzcietību.

Suņu pozitīvo ietekmi uz bērnu lasītprasmi pirmie ievēroja amerikāņi un 1999. gadā izveidoja asociāciju "Reading Education Assistance Dogs" (READ). Šīs asociācijas mērķis ir veicināt bērnos vēlmi lasīt ar suņiem, tādējādi uzlabojot savas lasīšanas un saskarsmes prasmes. Šodien šī prakse tiek plaši izmantota bibliotēkās un izglītības iestādēs daudzviet pasaulē un Latvijā.

Kanisterapijas nodarbības septembrī notiek RCB bērnu literatūras nodaļā, RCB Čiekurkalna, Daugavas, Imantas, Jaunciema, Sarkandaugavas, Ziemeļblāzmas filiālbibliotēkās un filiālbibliotēkās "Pārdaugava", "Strazds", "Vidzeme" un "Zemgale". Projektā piedalās servisa suņu biedrība "Teodors" un biedrība "HP canis Latvia", vēsta Rīgas Centrālās bibliotēkas pārstāve Daina Ģeibaka.

Dalībnieku skaits nodarbībās ir ierobežots (pieci līdz 10 bērni), tādēļ nepieciešama iepriekšēja pieteikšanās pa tālruni 67037479.

Nodarbību saraksts redzams RCB mājaslapā.

Source info

Calis.lv


Copyrights

Stingri aizliegts DELFI publicētos materiālus izmantot citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai jebkur citur, kā arī jebkādā veidā izplatīt, tulkot, kopēt, reproducēt vai kā citādi rīkoties ar DELFI publicētajiem materiāliem bez rakstiskas DELFI atļaujas saņemšanas, bet, ja atļauja ir saņemta, DELFI ir jānorāda kā publicētā materiāla avots.

Lasi vēl

Iesaisties sarunā!