Rīgā dzīvojošās daudzbērnu ģimenes aicina reģistrēties īpašā datu bāzē
Foto: Shutterstock

Rīgas pašvaldībā šogad ir izveidots daudzbērnu ģimeņu reģistrs, kurā tiek aicinātas reģistrēties tās daudzbērnu ģimenes, kuras deklarējušas savu dzīvesvietu galvaspilsētā.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Reģistrs atrodams Rīgas pašvaldības pakalpojumu portālā "Eriga.lv" sadaļā "E-pakalpojumi privātpersonām/Daudzbērnu ģimeņu reģistrs". Iedzīvotāju ērtībām ieviestais e-pakalpojums ir ērts rīks, lai reģistrētos un augšupielādētu nepieciešamās dokumentu datnes. Reģistrējoties ir svarīgi sekot līdzi prasītajai informācijai un korekti, soli pa solim to aizpildīt. Lai reģistrētos, ir jāapliecina, ka piekrīt savu un savu nepilngadīgo bērnu personas datu apstrādei e-pakalpojuma vajadzībām.

Reģistrēties var ģimene, kuras aprūpē ir vismaz trīs bērni, to skaitā audžuģimenē ievietoti un aizbildnībā esoši bērni (bērnu skaitā neieskaita bērnus, kuru aizgādības tiesības vecākam ir pārtrauktas vai atņemtas), ja ģimene ir deklarēta vienā adresē Rīgas pilsētas administratīvajā teritorijā (šis nosacījums neattiecas uz gadījumu, ja bērns iegūst izglītību ārvalsts izglītības iestādē un viņa dzīvesvieta ir ārvalstī). Par daudzbērnu ģimenes bērnu uzskatāma arī pilngadīga persona, kas nav sasniegusi 24 gadu vecumu, ja tā iegūst vispārējo, profesionālo vai augstāko izglītību.

Pilngadīgam bērnam pašam ir jādod piekrišana datu apstrādei reģistrā. Ģimenes pilngadīgais bērns savu piekrišanu dod pēc vecāku reģistrēšanās.

Ja nav iespējams reģistrēties elektroniski, izmantojot e-pakalpojumu Rīgas pašvaldības pakalpojumu portālā "Eriga.lv", tad var vērsties Rīgas domes Apmeklētāju pieņemšanas centros: Kungu ielā 7/9; Brīvības ielā 49/53; Daugavpils ielā 31; Ed.Smiļģa ielā 46; Rūpniecības ielā 21. Informāciju par pieņemšanas laikiem var saņemt, zvanot pa bezmaksas informatīvo tālruni 80000800, vai Rīgas Sociālajā dienestā Baznīcas ielā 19/23 pirmajā stāvā pie informatora pirmdienās no pulksten 10 līdz 18, otrdienās 9.30 – 15, ceturtdienās 9 – 16, pusdienu pārtraukums no pulksten 12.30 – 13.

Informāciju par iespējām reģistrēties daudzbērnu ģimeņu reģistrā un Rīgas pašvaldības sniegto atbalstu daudzbērnu ģimenēm var saņemt, zvanot pa Rīgas domes Labklājības departamenta bezmaksas informatīvo tālruni 80005055. Atbildes uz iedzīvotāju visbiežāk uzdotajiem jautājumiem par Rīgas pilsētas pašvaldības daudzbērnu ģimeņu reģistru var lasīt Rīgas domes Labklājības departamenta mājaslapā sadaļā "Aktualitātes".

No 2018. gada 1. maija līdz 10. septembrim ir reģistrējušās 2137 daudzbērnu ģimenes, no tām ģimenes ar trīs bērniem – 1809, ar četriem – 244, ar pieciem – 53, ar sešiem un vairāk bērniem – 31. Kopumā reģistrēti 6874 bērni.

Tags

Daudzbērnu ģimene Ģimene Rīgas domes Labklājības departaments
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form