'Riga IFF' aicina bērnus piedalīties kino darbnīcu ciklā
Foto: Annie Spratt

Gatavojoties ikgadējai "Riga IFF" bērnu filmu programmai "Kids Weekend", Rīgas Starptautiskais kino festivāls, sadarbojoties ar Rīgas Kino muzeju un Laikmetīgās mākslas centru "kim?" sāk darbnīcu ciklu "Riga IFF Kids School" bērniem vecumā no četriem līdz 10 gadiem.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Trīs darbnīcu ciklā ik sestdienu pirms festivāla – 29. septembrī, 6. un 13. oktobrī pulksten 12 bērniem būs iespēja sekot līdzi tam, kāds ir filmas ceļš no uzņemšanas laukuma līdz nonākšanai uz kinoekrāna.

Dzīvojot laikā, kad saskarsme ar kino un audiovizuāliem vēstījumiem ir biežāka un plašāka kā jebkad iepriekš, zināšanas par kino kļūst arvien vērtīgākas. Darbnīcu cikls apzināti iecerēts pirms bērnu filmu programmas "Kids Weekend" norises 20. un 21. oktobrī – jo skatīties kino ir daudz saistošāk, zinot, cik aizraujošs un darbietilpīgs ir gan tā tapšanas, gan izrādīšanas process, uzsver festivāla organizatori.

Pirmā darbnīca notiks 29. septembrī LKA Nacionālajā filmu skolā (Elijas ielā 17), kur būs iespējams paviesoties filmu uzņemšanas paviljonā un izlūkot, kur mācās jaunie filmu veidotāji. Darbnīcas dalībnieki uzņemšanas paviljonā varēs piedalīties filmas epizodes uzņemšanā un kadra veidošanā, izpētot to, kā kadra noskaņu spēj izmainīt gaisma. Darbnīcu vadīs kino operators Dainis Juraga.

Savukārt 6. oktobrī Rīgas Kino muzejā dalībniekiem būs iespēja uzzināt par filmas pēcapstrādes procesiem, īpaši nozīmīgāko no tiem – filmas montāžu. Kā tiek virknēti kadri, lai veidotos filmas vēstījums, stāstīs kinozinātnieks Jānis Putniņš. Šīs darbnīcas ietvaros apmeklētājiem būs iespēja iemēģināt roku digitalizācijas laikmetā arvien retāk sastopamās analogās 16 milimetru kinolentes montāžā.

Cikla noslēdzošā darbnīca 13. oktobrī notiks kinoteātrī "Splendid Palace", kas ir pilsētas visvecākais kinoteātris – atklāts 1923. gadā. Laikmetīgās mākslas centra izglītības programmas vadītāja Linda Vigdorčika sadarbībā ar Rīgas Kino muzeju vadīs ekskursiju kinoteātrī, ļaujot ielūkoties tā aizkulisēs, kas ikdienā apmeklētājiem ir slēgtas. Ekskursijā būs iespējams uzzināt vairāk par ēkas vēsturi un procesiem, kas notiek, pirms filmu ieraugām uz lielā ekrāna.

Darbnīcu ilgums ir pusotra stunda, biļetes cena uz katru darbnīcu – sešo eiro, bet apvienotā biļete uz visām trim darbnīcām – 15 eiro. Biļetes pieejamas festivāla mājaslapā.

Rīgas Starptautiskais kino festivāls norisināsies no 18. līdz 31. oktobrim kinoteātros "Splendid Palace", "KSuns", "Kino Bize", kā arī Latvijas Nacionālajā bibliotēkā un Kaņepes Kultūras centrā. Festivāla laikā notiks vairāk nekā 120 filmu seansi 12 programmās, ko papildinās lekcijas, diskusijas un citi pasākumi.

Tags

kim? Kino Riga IFF Rīgas Kino muzejs
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form