Riga IFF aicina jaunos kinomīļus pieteikties bērnu žūrijā
Foto: Andrejs Strokins

Rīgas Starptautiskais kino festivāls (Riga IFF), kas šogad notiks no 15. līdz 25. oktobrim, aicina 7–12 gadus vecus kino cienītājus pieteikties dalībai bērnu žūrijā. Žūrijas dalībniekiem būs iespēja tiešsaistē piekļūt visiem bērnu filmu programmas "Kids Weekend" iekļautajiem darbiem, izraudzīties labāko un to apbalvot, informē festivāla pārstāvji.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Bērnu žūrija ir ikgadēja un iemīļota tradīcija, ko "Riga IFF" attīsta jau no festivāla pirmsākumiem. Tā dod iespēju bērniem izteikt savu viedokli, kā arī paraudzīties uz kino no jauna skatupunkta, izvērtējot un pārrunājot filmās redzēto.

Pērn bērnu žūrija par labāko atzina vācu režisores Katjas Benrātes versiju par Astridas Lindgrēnes Pepiju Garzeķi – komēdiju "Roka maina pasauli". Šogad programmā iekļautas Zviedrijā pazīstamās komēdijas bērniem par Andešsonu ģimeni un tajā augošo puisēnu Sūni. Režisora Jūna Holmberga veidotās filmas "Sūne – vedējs" un "Sūne pret Sūni" būs skatāmas dubultseansā. Tāpat programmā iekļauta arī aizvadītā gada labākā Eiropas bērnu filma "Romijas salons" – aizkustinošs nīderlandiešu kino vēstījums par saskaršanos ar Alcheimera slimību ģimenē. Šogad "Kids Weekend" būs skatāma arī slovāku režisores Martinas Sakovas veidotā, nostalģiskā piedzīvojumu drāma "Vasaras dumpinieki".

Lai pieteiktos dalībai žūrijā, pretendentiem jānofilmējas līdz divām minūtēm garā video vai jāuzraksta filmas apraksts, kurā jāizklāsta viedoklis par sev tuvu filmu vai kādu no latviešu kinodarbiem, kas noskatāms portālā "Filmas.lv".

Video vai rakstiskais pieteikums līdz 2. oktobrim jānosūta "Kids Weekend" kuratorei Kristīnei Simsonei uz e-pasta adresi kristine@rigaiff.lv. Video vēlams izmantot kādu no video augšupielādes pakalpojumiem ("YouTube", "Instagram", "Vimeo" vai "Facebook"), e-pastā iekļaujot saiti uz video, savukārt recenzijas iekļaujamas arī pašā vēstulē, vai pievienojamas kā pielikumi. Žūrijas dalībnieki tiks izraudzīti konkursa kārtā, par konkursa rezultātiem tiekot informēti ne vēlāk kā 4. oktobrī.

"Riga IFF" bērnu žūrijas dalībniekiem būs iespēja:

  • iegūt festivāla akreditācijas karti;
  • kopā ar ģimeni skatīties "Kids Weekend" filmas tiešsaistē;
  • piedalīties festivāla noslēguma ceremonijā.

"Riga IFF" bērnu žūrijas dalībnieku pienākumos ietilpst:

  • "Kids Weekend" filmu skatīšanās 17. un 18. oktobrī;
  • piedalīšanās "Riga IFF" bērnu žūrijas apspriedēs;
  • kopā ar pārējiem žūrijas pārstāvjiem izvēlēties labāko filmu un tās veidotājiem pasniegt balvu;
  • pārstāvēt festivālu un žūriju komunikācijā ar medijiem.

Īpaši padomāts arī par pirmsskolas vecuma skatītājiem, kuri aicināti uz programmas centrālo notikumu – īsfilmu cikla "Lupatiņi" jaunāko epizožu pirmizrādi. Lupatiņu pirmizrāde vienīgajā "Kids Weekend" klātienes seansā notiks 17. oktobrī pulksten 11 kinoteātrī "Splendid Palace" (ar paralēlu seansu tiešsaistē). Atkārtojuma seanss, kurā tiks izrādītas ārvalstu animācijas īsfilmu izlase, savukārt notiks 18. oktobrī pulksten 11 tiešsaistē.

Rīgas Starptautiskais kino festivāls norisināsies no 15. līdz 25. oktobrim kinoteātros "Splendid Palace", "KSuns", "Kino Bize", kā arī Latvijas Nacionālajā bibliotēkā un Kaņepes Kultūras centrā. Festivāla ietvaros notiks tiks izrādītas 148 filmas, ko papildinās lekcijas, diskusijas un citi pasākumi.

Biļetes un vairāk informācijas festivāla mājaslapā.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Riga IFF Rīgas Starptautiskais kino festivāls
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form