Rīgā mainīs prioritāro secību bērnu uzņemšanai 1. klasē; vecākus aicina paust viedokli
Foto: Shutterstock

No šā gada 1. septembra plānots mainīt Rīgas pašvaldības saistošos noteikumus par bērnu reģistrēšanu un uzņemšanu 1. klasē, paredzot arī jaunu prioritāro secību, kādā bērni tiks uzņemti skolās.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Rīgas domes saistošo noteikumu projekts par bērnu reģistrēšanu un uzņemšanu 1.klasē ir publicēts domes mājaslapā.

Lai pašvaldība varētu uzzināt iedzīvotāju ierosinājumus un priekšlikumus, ikviens ir aicināts līdz šā gada 24. februārim iepazīties ar saistošo noteikumu projektu un paust savu viedokli, piedaloties noteikumu sabiedriskajā apspriešanā. Anketa par iedzīvotāju ierosinājumiem un priekšlikumiem saistošo noteikumu projektā pieejama te.

"Rīgai rūp rīdzinieki! Tādēļ esam sagatavojuši priekšlikumus, kā uzlabot mazo rīdzinieku iespējas iegūt kvalitatīvu izglītību, izvēloties skolu. Lai pilnveidotu priekšlikumus un saņemtu rīdzinieku vērtējumu par tiem, tiek sākta publiskā apspriešana, kurā laipni aicināts piedalīties ikviens - vecāki, vecvecāki, pedagogi un paši skolēni," norāda Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta komitejas priekšsēdētāja Laima Geikina.

Ņemot vērā Izglītības likumā noteikto par pakāpenisku pāreju triju mācību gadu laikā uz mācībām valsts valodā skolās, kuras īsteno pamatizglītības mazākumtautību programmu, saistošo noteikumu projekta pielikumā ir norādītas skolas, kurās no 2023. gada 1. septembra mācības 1. klasē tiks sāktas valsts valodā.

Tāpat saistošo noteikumu projektā ir paredzēts aktualizēt prioritāro secību bērnu uzņemšanai 1. klasē, piemēram, priekšroka būs bērniem, kuri kopā ar vecākiem visilgāk ir deklarējušies skolai piesaistītajā teritorijā, šajā skolā pamatizglītības programmā jau mācās brālis vai māsa, kā arī attiecīgo skolu pedagogu bērniem. Jauno prioritāro secību bērnu uzņemšanai 1. klasē Rīgas skolās plānots piemērot pēc 2023. gada 1. septembra.

Ja esi ISIC vai ITIC kartes īpašnieks, iegādājies "Delfi Abonementu" par īpašu cenu – 1 eiro uz 4 nedēļām. Vairāk par piedāvājumu uzzini šeit.
Lasi vēl
 
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.