Rīgā piedāvā virkni bezmaksas aktivitāšu jaunajām un topošajām māmiņām
Foto: Shutterstock

Rīgas pašvaldība jaunajām un topošajām māmiņām maijā piedāvā iesaistīties dažādās bezmaksas aktivitātēs, kurās iespējams gan uzzināt par bērnu barošanu, gan gatavošanos dzemdībām, hendlingu, gan piedalīties vingrošanas nodarbībās.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Rīgas domes Labklājības departaments tā īstenotā Eiropas Sociālā fonda projekta "Mēs par veselīgu Rīgu!" gaitā sadarbībā ar biedrību "Vecāku apvienība KKM" piedāvā izglītojošu nodarbību ciklu "Topošo un jauno vecāku skola". Maijā tiek piedāvātas šādas bezmaksas aktivitātes tiešsaistē:

 • Lekcija "Zīdīšana un mammas uzturs";
 • Lekcija "Zīdīšanas problēmas un to novēršana";
 • Lekcija "Zīdīšana un piebarojuma ieviešana";
 • Nodarbība "Grūtniecība un sagatavošanās dzemdībām";
 • Lekcija "Veiksmīgas zīdīšanas pamatprincipi";
 • Lekcija "Kad piena ir par maz";
 • Nodarbība "Dzemdību norise, partnera palīdzība dzemdībās";
 • Hendlinga nodarbība vecākiem ar mazuli no dzimšanas līdz trīs mēnešiem;
 • Hendlinga nodarbība vecākiem ar mazuli no trīs līdz sešiem mēnešiem;
 • Hendlinga nodarbība vecākiem ar mazuli no sešiem līdz 12 mēnešiem;
 • Vingrošanas nodarbības vecākiem ar mazuļiem;
 • Vingrošanas nodarbības grūtniecēm.


Uz visām lekcijām un nodarbībām gaidīti abi vecāki, norāda pašvaldībā. Zināšanas būs noderīgas arī tētiem, jo partnerim ir svarīga loma – būt līdzās un atbalstīt māmiņu. Nodarbības vada speciālistu komanda – vecmātes, fizioterapeiti, zīdīšanas konsultantes, informē Rīgas domes Komunikācijas pārvalde.

Topošās māmiņas var pieteikties arī nodarbībām par veselīga uztura paradumiem grūtniecības laikā un piebarojumu bērnam pirmajos dzīves sešos mēnešos, turklāt jo īpaši gaidību laikā ir tik svarīgi nodrošināt organismu ar veselīgu un sabalansētu uzturu, tostarp ar nepieciešamo enerģiju, olbaltumvielu, ogļhidrātu, tauku, vitamīnu un minerālvielu daudzumu, uzņemot tos ar pārtikas produktiem.

Rīgā piedāvā virkni bezmaksas aktivitāšu jaunajām un topošajām māmiņām
Foto: Shutterstock

Maijā tiks sākts arī bezmaksas astoņu nodarbību cikls par vecāku kompetences stiprināšanu bērnu un pusaudžu audzināšanā "Būt par vecāku pusaudzim", kas palīdzēs uzlabot bērnu audzināšanas prasmes, labāk izprast sevi un savu bērnu, spēt viņu atbalstīt grūtās situācijās, kā arī justies pārliecinātākiem mammas vai tēta lomā. Papildus vecāki aicināti pieteikt bērnus vispārattīstošām vingrošanas nodarbībām - pareizas stājas attīstībai, lai ar piemērotiem vingrinājumiem bērnā attīstītu lokanību, koordināciju, izturību un spēku.

"Veselīgs rīdzinieks" "Youtube" kanālā ir pieejami video par bērnu veselību, kurā ārsti – speciālisti stāsta par dažādām bērnu veselības tēmām, piemēram, par bērnu mutes dobuma uz zobu veselību, bērnu reproduktīvo veselību, bērnu fizisko attīstību un stājas traucējumiem u.c.

Par šīm un citām rīdziniekiem pieejamām bezmaksas aktivitātēm un pieteikšanās kārtību iespējams uzzināt mājaslapā "Veseligsridzinieks.lv", aplūkojot sadaļu "Pasākumu kalendārs". Arī uz tiešsaistes nodarbībām interesenti aicināti pieteikties laikus, jo lielās intereses dēļ grupas var ātri tikt nokomplektētas.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Bērnu audzināšana Grūtniecība Rīgas domes Labklājības departaments
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form