Rīgā veido bezmaksas atbalsta grupas vientuļajiem vecākiem
Foto: Shutterstock

Vecākiem, kuri bērnus audzina vieni vai bez otra vecāka klātbūtnes, Rīgā tiek veidotas īpašas atbalsta grupas, kurās viņi saņems emocionālu atbalstu un uzzinās, kā saprast un atbalstīt bērnu, kā rūpēties par savu pašsajūtu, kā veidot attiecības un karjeru. Atbalsta grupas tiks veidotas vairākās Rīgas apkaimēs.

Trešā daļa Latvijas bērnu aug ģimenēs, kur mamma un tētis dažādu iemeslu dēļ nav kopā. Šādās ģimenēs vecāki sastopas ar papildu izaicinājumiem. Atbalsta grupā vecākiem, kas audzina bērnus vieni vai atsevišķi, būs iespēja satikties ar citiem vecākiem līdzīgā situācijā, dalīties pieredzē, sniegt un saņemt atbalstu no citiem vecākiem un grupu vadītāja, sertificēta psihologa. Vecāki iegūs zināšanas, kā atrast resursus sevī, apkārtējos un radīt drošu un labvēlīgu vidi sev un bērniem, informē Rīgas domes Labklājības departamenta pārstāve Gunta Purvēna.

Līdzšinējās atbalsta grupās iezīmējušās vairākas tēmas, kas aktuālas daudziem vecākiem, tādēļ atbalsta grupās tiks runāts par to, kā saprast un atbalstīt savu bērnu, kā parūpēties par sevi, savu pašsajūtu, kā veidot drošas un cieņpilnas partnerattiecības turpmāk, kā veidot karjeru un rast finansiālu drošību.

Pirmā atbalsta grupa sāks darboties 27. maijā, tikšanās būs pirmdienās no pulksten 16.30 līdz 18.30, krīzes centra "Skalbes" telpās Tērbatas ielā 69. Grupu vadīs sertificēta psiholoģe, kognitīvi biheiviorālās terapijas terapeite Liene Stērniniece, un tā norisināsies astoņas nedēļas pēc kārta.

Savukārt otrā atbalsta grupa sāksies 19. jūnijā. Šīs grupas vecāki satiksies otrdienās no pulksten 17 līdz 19 Brīvības gatvē 197a, Rīgā. Grupu vadīs psiholoģe, Mg. psych, Mg. sc. soc. Inese Elsiņa, un tā norisināsies astoņas nedēļas.

Lai pievienotos vienai no divām grupām, nepieciešams iepriekš pieteikties, aizpildot reģistrācijas anketu mājaslapā: www.berniemdraudzigi.lv. Nodarbības Rīgas iedzīvotājiem ir bez maksas.

Source

Cālis.lv

Tags

Bērna audzināšana Rīgas dome Vecāku atbildība
Pamanījāt kļūdu?
Iezīmējiet tekstu un nospiediet Ctrl + Enter!

Stingri aizliegts DELFI publicētos materiālus izmantot citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai jebkur citur, kā arī jebkādā veidā izplatīt, tulkot, kopēt, reproducēt vai kā citādi rīkoties ar DELFI publicētajiem materiāliem bez rakstiskas DELFI atļaujas saņemšanas, bet, ja atļauja ir saņemta, DELFI ir jānorāda kā publicētā materiāla avots.

Comment Form