Rīgas bērnudārzi turpina darbu; ieviesti jauni drošības pasākumi
Foto: Panthermedia/Scanpix

Pamatojoties uz valdības paziņojumu, Rīgas pirmsskolas izglītības iestādes pagaidām turpina darbu, taču ir ieviesti papildus drošības pasākumi, informē Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta pārstāve Indra Vilde.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Katram vecākam ir tiesības izlemt, vai viņa bērns apmeklēs pirmsskolas izglītības iestādi, tomēr ikviens aicināts, ja tas ir iespējams, atstāt bērnu mājās.

Ja tomēr nolemts par labu pirmsskolas apmeklēšanai, katru nedēļu bērnudārzā vecākam jāiesniedz rakstisks apliecinājums, kurā tiek norādīts, ka:

  • bērns un ģimene nav apmeklējuši Covid-19 skartās valstis vai teritorijas;
  • bērns nav bijis kontaktā ar Covid-19 saslimušajiem un tā kontaktpersonām;
  • vecākiem nav iespēju citādi nodrošināt bērna pieskatīšanu.

Ja vecākiem ir iespēja citādi nodrošināt bērna pieskatīšanu un bērns pirmsskolas izglītības iestādi neapmeklē, bērnudārza vadība par to jāinformē ar e-pasta starpniecību vai iestādē noteiktajā kārtībā.

Savukārt pēcāk, atgriežoties pirmsskolā, ārsta zīmes nav jānes – tās nepieciešamas tikai gadījumos, ja bērns bijis slims. Bez akūtas vajadzības vecākiem un bērniem nevajadzētu apmeklēt medicīnas iestādes.

Atgādinām, ka, samazinoties bērnu skaitam, pirmsskolas izglītības iestāde var veidot apvienotās grupas, rekomendējoši grupā ne vairāk kā 15 bērni.

Gluži kā daudzviet arī bērnudārzos tiek pastiprināti sekots līdzi telpu tīrībai, tās dezinficējot, un nodrošinot vēdināšanu.

Papildus piesardzības nolūkos paredzēts, ka no trešdienas, 18. marta, pie ieejas bērnudārza grupiņā bērnus sagaidīs auklīte, lai vecākiem nebūtu jāuzturas bērnudārza telpās.

Lai ierobežotu dezinformācijas kampaņu izplatību, portāls "Delfi" apturējis iespēju komentēt rakstus

Tags

Koronavīruss Covid-19 Bērnudārzi Izglītība
0
Bērndārznieks
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form