Rīgas biennāle aicina ģimenes ar bērniem uz radošām aktivitātēm augustā
Foto: Publicitātes attēls

Rīgas Starptautiskās laikmetīgās mākslas biennāles (RIBOCA) izglītības programmas ietvaros augustā katru svētdienu bērni un viņu vecāki var iesaistīties diskusijās un aktivitātēs, kā arī iepazīt biennālē apskatāmo ekspozīciju.

Līdz pat 28. oktobrim no pulksten 12 līdz 15 katru svētdienu biennāles galvenajā norises vietā – bijušajā Latvijas Universitātes Bioloģijas fakultātes ēkā, Kronvalda bulvārī 4, norisināsies bezmaksas radošās darbnīcās vecākiem ar bērniem.

Augustā RIBOCA piedāvā 3 atšķirīgas darbnīcas:

  • 12. augustā "Mazo zinātnieku darbnīca", kuras laikā ikvienam dalībniekam būs iespēja iejusties jaunatklājēja, zinātnieka vai mākslinieka lomā, radot vēl neredzētus tēlus, robotus un lelles no ikdienā pieejamiem priekšmetiem. Brīvā gaisotnē, izmantojot lietas, kas tiek uzskatītas par nederīgām vai aizmirstas glābājas atvilknēs, Laimas Graždanovičas vadībā kā bērni, tā pieaugušie varēs dalīties savos fantāziju stāstos un ļauties asociatīvās domāšanas lidojumiem.
  • 19. augustā notiks pirmā komiksu darbnīca, kas ļaus tuvāk iepazīt komiksa radīšanas procesu. Katra veiksmīga komiksa pamatā ir izteiksmīgs galvenais varonis, tādēļ darbnīcas laikā varēs apgūt vienu no veidiem, kā netradicionāli un ar prieku radīt interesantus tēlus. Darbnīcu vadīs Rebeka Lukšus, Latvijas Mākslas akadēmijas Glezniecības nodaļas 4.kursa studente, kuras sirdslieta ir bērnu grāmatu ilustrēšana un komiksu zīmēšana.
  • 26. augustā meistardarbnīca "Baltā gaisma" notiks mākslinieces Zanes Zelmenes vadībā, kas apvienos mākslu un zinātni aizraujošā spektroskopijas eksperimentā. Tajā būs iespēja iepazīties ar kluso dabu un krāsu apli, radot, pētot un zīmējot varavīksnes. Darbnīca sniegs iespēju izjust mākslinieka darba procesu, sākot ar ideju un noslēdzot ar tās realizāciju. Rezultātā taps darbi, kurus katrs dalībnieks varēs ņemt sev līdzi.

Pirms radošajām darbnīcām, pulksten 11, tiek veidots īpaši bērniem saistošs saturs - stundu gara ekskursija, kas palīdzēs bērniem atraisīties un iedvesmoties profesionālu mākslinieku un izglītības mediatoru vadībā.

Dalība ģimenes ekskursijās (latviešu un krievu valodā) ir ar derīgu biennāles ieejas biļeti. Par īpašu cenu pieejamas ģimenes biļetes, kā arī bērniem līdz septiņu gadu vecumam ieeja ir bez maksas. Turpretim dalība radošajā darbnīcās ir bez maksas.

Vairāk informācijas par darbnīcām: +371 25665505, kā arī mājas lapā un portālā "Facebook".

Rīgas Starptautiskā laikmetīgās mākslas biennāle (Riga International Biennial of Contemporary Art - RIBOCA) ir vērienīga laikmetīgās mākslas izstāde, kas šogad norisinās pirmo reizi. Tajā piedalās 104 mākslinieki no dažādām pasaules valstīm, un tās ietvaros iespējams iepazīt 141 mākslas darbu 8 norises vietās Rīgā un Jūrmalā, kā arī pilsētvidē.

Source

Cālis.lv

Tags

Latvijas Mākslas akadēmija Latvijas Universitāte Māksla RIBOCA Rīgas Starptautiskā laikmetīgās mākslas biennāle
Pamanījāt kļūdu?
Iezīmējiet tekstu un nospiediet Ctrl + Enter!
Sludinājumi

Comment Form